عاشقان حضرت مهدی (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون
نويسندگان
لینک دوستان

ر)بخشش آن حضرت:

در بحار از حضرت ابوجعفر باقر علیه السلام در وصف حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه آمده است :«و تمام اموال دنیا از برون و درون زمین در خدمتش جمع می شود پس به مردم می فرماید:"بیایید به سوی آنچه در راه رسیدن به آن رحمهایتان را قطع کردید و خون های حرام را ریختید و محرمات خدای عزّ و جلّ را مرتکب شدید."

آنگاه آنقدر می بخشد که هیچ کس پیش از او نبخشیده است.»

ز)به پا داشتن حجت ها و راهنمایان:

از جمله فیوضات وجود اقدس آن حضرت، برانگیختن حجّت هایی برای مردم است تا آنان را راهنمایی و ارشاد کنند و امورشان را اصلاح نمایند. در توقیع شریف که در احتجاج روایت شده آمده است:«و اما در حوادث و پدیده هایی که رخ می دهد پس به راویان حدیث ما مراجعه کنید به درستی که آنان حجّت من بر شمایند و من حجّت الله هستم.»

ژ) تألیف قلوب:

جمع کردن دل ها و متحد ساختن آنها کار ساده ای نیست. بیشتر مردم یکی از دو حال را دارند یا صلاح واقعی خود را تشخیص نمی دهند ، لذا به اموری که به ضرر آنهاست تن می دهند. و یا اینکه مصلحت را تشخیص می دهند ولی به خاطر منافع دنیوی به آن رضایت ندارند.

یگانه کسی که بین این دو حالت را جمع می کند و اتحاد می بخشد، وجود اطهر امام عصر عجل الله تعالی فرجه می باشد. لذا در دعای ندبه می خوانیم:(کجاست آنکه میان پراکندگی صلاح و رضا را جمع می کند؟)

و در دعای امیرالمومنین علی علیه السلام درباره ی آن حضرت آمده:"و پراکندگی امّت را با او جمع فرمای."

و در حدیث دیگری است:«به وسیله ی او میان دل های مختلف و پراکنده الفت و اتحاد داده می شود.»

و در کافی از امام صادق علیه السلام روایت شده که فرمود:«خداوند به وسیله ی آن حضرت بین دل های پراکنده و مخالف یکدیگر ائتلاف می بخشد.»

و در بحار در حدیثی که از امیرالمومنین علی علیه السلام روایت شده، چنین آمده است: به پیغمبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم گفتم:«یا رسول الله! آیا مهدی از ما آل محمد است یا از غیر ما؟»

فرمود:«نه بلکه از ماست، خداوند دین را به دست او ختم می کند ، چنانکه به وسیله ی ما افتتاح فرمود و به واسطه ی ما مردم از فتنه ها نجات می یابند همانطور که از شرک نجات یافتند، و به وسیله ی ما خداوند پس از دشمنی فتنه ها و آزمایش های سخت، دلهایشان را با هم الفت می بخشد، کما اینکه پس از دشمنی شرک ؛ آنان را برادر دینی قرار داد و دل هایشان را به هم الفت بخشید.»

منبع: مکیال المکارم

مولف:حاج میرزا محمد تقی موسوی اصفهانی

نرم افزار گل نرگس 

[ جمعه ٧ خرداد ۱۳٩٥ ] [ ٦:۱۱ ‎ب.ظ ] [ فاطمه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی علیه السلام صلوات.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. ************************* ************************* *************************