عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

ر)بخشش آن حضرت:

در بحار از حضرت ابوجعفر باقر علیه السلام در وصف حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه آمده است :«و تمام اموال دنیا از برون و درون زمین در خدمتش جمع می شود پس به مردم می فرماید:"بیایید به سوی آنچه در راه رسیدن به آن رحمهایتان را قطع کردید و خون های حرام را ریختید و محرمات خدای عزّ و جلّ را مرتکب شدید."

آنگاه آنقدر می بخشد که هیچ کس پیش از او نبخشیده است.»

ز)به پا داشتن حجت ها و راهنمایان:

از جمله فیوضات وجود اقدس آن حضرت، برانگیختن حجّت هایی برای مردم است تا آنان را راهنمایی و ارشاد کنند و امورشان را اصلاح نمایند. در توقیع شریف که در احتجاج روایت شده آمده است:«و اما در حوادث و پدیده هایی که رخ می دهد پس به راویان حدیث ما مراجعه کنید به درستی که آنان حجّت من بر شمایند و من حجّت الله هستم.»

ژ) تألیف قلوب:

جمع کردن دل ها و متحد ساختن آنها کار ساده ای نیست. بیشتر مردم یکی از دو حال را دارند یا صلاح واقعی خود را تشخیص نمی دهند ، لذا به اموری که به ضرر آنهاست تن می دهند. و یا اینکه مصلحت را تشخیص می دهند ولی به خاطر منافع دنیوی به آن رضایت ندارند.

یگانه کسی که بین این دو حالت را جمع می کند و اتحاد می بخشد، وجود اطهر امام عصر عجل الله تعالی فرجه می باشد. لذا در دعای ندبه می خوانیم:(کجاست آنکه میان پراکندگی صلاح و رضا را جمع می کند؟)

و در دعای امیرالمومنین علی علیه السلام درباره ی آن حضرت آمده:"و پراکندگی امّت را با او جمع فرمای."

و در حدیث دیگری است:«به وسیله ی او میان دل های مختلف و پراکنده الفت و اتحاد داده می شود.»

و در کافی از امام صادق علیه السلام روایت شده که فرمود:«خداوند به وسیله ی آن حضرت بین دل های پراکنده و مخالف یکدیگر ائتلاف می بخشد.»

و در بحار در حدیثی که از امیرالمومنین علی علیه السلام روایت شده، چنین آمده است: به پیغمبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم گفتم:«یا رسول الله! آیا مهدی از ما آل محمد است یا از غیر ما؟»

فرمود:«نه بلکه از ماست، خداوند دین را به دست او ختم می کند ، چنانکه به وسیله ی ما افتتاح فرمود و به واسطه ی ما مردم از فتنه ها نجات می یابند همانطور که از شرک نجات یافتند، و به وسیله ی ما خداوند پس از دشمنی فتنه ها و آزمایش های سخت، دلهایشان را با هم الفت می بخشد، کما اینکه پس از دشمنی شرک ؛ آنان را برادر دینی قرار داد و دل هایشان را به هم الفت بخشید.»

منبع: مکیال المکارم

مولف:حاج میرزا محمد تقی موسوی اصفهانی

نرم افزار گل نرگس 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ظهور حضرت مهدی عج , احادیث و روایات معصومین


تاريخ : جمعه ٧ خرداد ۱۳٩٥ | ٦:۱۱ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.