عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

در کمال الدین از علی بن عبدالغفار روایت می کند که چون حضرت امام علی النقی علیه السلام از دنیا رفت، شیعیان نامه به حضرت امام حسن عسکری علیه السلام نوشته و از امامِ بعد از حضرت پرسیده بودند.

در جواب فرمود:«مادام که من زنده ام، امام من می باشم، و چون من از دنیا بروم، جانشین مرا خواهید دید ولی دسترسی به او نخواهید داشت.»

*****************

در کمال الدین است که موسی بن جعفر بغدادی گفت: شنیدم امام حسن عسکری علیه السلام می فرمود:«شما را چنان می بینم که بعد از من درباره ی جانشین من اختلاف پیدا می کنید. آگاه باشید! کسی که معتقد به امامت ائمه بعد از پیغمبر صلّی الله علیه و آله و سلّم باشد ولی فرزند مرا انکار کند، مانند این است که تمام انبیاء را باور دارد ولی نبوت پیغمبر خاتم صلّی الله علیه و آله و سلّم را منکر شود. در صورتی که هرکس منکر رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم باشد ، همه ی پیغمبران را انکار نموده است. زیرا اطاعت آخرین نفر ما، مانند پیروی اولین آنهاست و هرکس منکر اولین معصوم ما شود آخرین نفر ما را انکار نموده است.

آگاه باشید: فرزند مرا غیبتی است که مردم درباره ی آن دچار شک و تردید شوند ، مگر کسانی که خداوند آنها را ثابت می دارد .»

*****************

و هم در آن کتاب از احمد بن اسحاق قمی روایت کرده که گفت: از آن حضرت (امام حسن عسکری علیه السلام) شنیدم  می فرمود:«خدا را شکر می کنم که مرا از دنیا نبرد تا آنکه جانشین مرا به من نشان داد. او در صورت و سیرت از همه کس به پیغمبر صلّی الله علیه و آله و سلّم شبیه تر است. خداوند او را در طول غیبتش از هر سانحه ای حفظ کند. تا گاهی که او را ظاهر نموده و او زمین را پر از عدل و داد کند چنانکه پر از ظلم و ستم شده باشد.»

منبع:مهدی موعود- ترجمه جلد سیزدهم بحارالانوار

مولف:علامه محمدباقر مجلسی

مترجم:علی دوانی 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳٩٥ | ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.