عاشقان حضرت مهدی (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون
نويسندگان
لینک دوستان

به مناسبت نزدیک شدن به ایام شهادت مولای متقیان آقا امیرمومنان علی بن ابیطالب علیه السلام ، تمام پست های این وبلاگ تا آخر ماه مبارک رمضان درباره ی ایشان خواهد بود.

سوره ملک آیه 27:«و آن گاه که آن (لحظه ی موعود) را نزدیک ببینند، چهره های کسانی که کافر شده اند در هم رود و گفته شود: این است همان چیزی که آن را فرا می خواندید.»

محمد بن یعقوب از محمد بن یحیی از احمد بن محمد از محمد بن خالد از قاسم بن محمد از جمیل بن صالح از یوسف بن ابی روایت کرده است که :

روزی نزد امام جعفر صادق علیه السلام بودم و فرمود:«در روز قیامت آن گاه که خداوند تعالی آفریده ها را گرد می آورد، نوح علیه السلام اولین کسی خواهد بود که فراخوانده می شود ، و به وی گفته می شود:«آیا رسالت خویش را ابلاغ نمودی؟»

عرض می کند:«آری.»

و به او گفته می شود:«چه کسی برای تو شهادت و گواهی می دهد؟»

عرض می کند:«محمد صلّی الله علیه و آله.»

فرمود: پس نوح خارج می شود و از میان مردم می گذرد تا اینکه نزد محمد صلّی الله علیه و آله برسد، در حالی که محمد صلّی الله علیه و آله بر تپه ای از مشک است و علی علیه السلام همراه وی است و این همان سخن خداوند عز و جل است : «و آن گاه که آن (لحظه ی موعود) را نزدیک ببینند، چهره های کسانی که کافر شده اند در هم رود.»

 و نوح علیه السلام به محمد صلّی الله علیه و آله می گوید:«ای محمد! خداوند تعالی از من پرسید آیا رسالت خویش را ابلاغ کردم؟ و من پاسخ دادم: آری، و فرمود: چه کسی برای تو شهادت می دهد؟ عرض کردم: محمد صلّی الله علیه و آله.»

آن حضرت می فرماید:«ای جعفر! ای حمزه! بروید و شهادت دهید که رسالت خویش را ابلاغ نموده است.»

امام جعفر صادق علیه السلام فرمود:«پس حمزه و جعفر دو شاهد و گواه پیامبران بر آنچه ابلاغ نمودند، هستند.»

عرض می کند:«فدایت شوم! پس علی علیه السلام کجاست؟»

فرمود:«منزلت و شأن ایشان از این والاتر و اعظم تر است.»

منبع:

الکافی ج8 ص267 روایت 392

البرهان ج8 ص 76 روایت 2

[ چهارشنبه ٢ تیر ۱۳٩٥ ] [ ٥:٥٩ ‎ب.ظ ] [ فاطمه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی علیه السلام صلوات.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. ************************* ************************* *************************