عاشقان حضرت مهدی (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون
نويسندگان
لینک دوستان

در حدیثی آمده: غلامی مربوط به همسر علی بن الحسین علیهماالسلام به نام ابوایمن بر حضرت امام محمد باقر علیه السلام وارد شد و عرض کرد:«ای ابوجعفر مردم را فریب می دهید و می گوئید شفاعت محمد صلّی الله علیه و آله و سلّم!»

پس حضرت ابوجعفر علیه السلام غضبناک شد به طوری که صورتش متغیّر گشت. سپس فرمود:«خدایت بیامرزد ای ابو ایمن، آیا پاکی شکم و عفّت فرجت، تو را مغرور ساخته! به خدا سوگند اگر صحنه های ترسناک قیامت را ببینی محتاج شفاعت محمد صلّی الله علیه و آله و سلّم خواهی بود. وای بر تو ، آیا جز برای کسی که آتش بر او واجب شده شفاعت می کند؟»

آنگاه فرمود:«هیچ کس از اولین و آخرین نیست مگر اینکه روز قیامت به شفاعت محمد صلّی الله علیه و آله و سلّم محتاج باشد.»

پس از آن فرمود:«رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم را شفاعت درباره ی امّتش می باشد، و برای ما شفاعت درباره ی شیعیانمان است ، و برای شیعیانمان شفاعت در خاندانشان است. »

آنگاه فرمود:«و هر آینه مومن  در حق همچون ربیعه و مُضر (دو قبیله ی پرجمعیت عرب) شفاعت خواهد کرد، و مومن حتی برای خادمش هم شفاعت می کند و می گوید:"پروردگارا حق خدمتم ، او از گرما و سرما مرا حفظ می نمود."»

منبع: مکیال المکارم

مولف:حاج میرزا محمد تقی موسوی اصفهانی

نرم افزار گل نرگس           

[ یکشنبه ٢٠ تیر ۱۳٩٥ ] [ ٩:۳۸ ‎ب.ظ ] [ فاطمه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی علیه السلام صلوات.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. ************************* ************************* *************************