عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عمار یاسر می گوید: امیرالمومنین علیه السلام وارد شهر مداین شده و در ایوان کسری فرود آمد در حالی که «دلف بن بحیر» با آن حضرت بود. بعد از خواندن نماز, با جماعتی از اهل ساباط حرکت کرد و به «دلف بن بحیر» فرمود: تو هم با ما حرکت کن. همه با هم حرکت کردند و از تمام منزل ها و کاخ های کسری بازدید کردند و به «دلف» فرمود: کسری در این مکان فلان چیز را داشت و در آن مکان فلان چیز را گذاشته بود.

دلف تمام اخبار غیبی آن حضرت را تصدیق کرد و گفت: یا امیرالمومنین! چنان خبر می دهی گویا خود شما آن چیزها را در آن جاها گذاشته اید.

در بین حرکت خود, به جمجمه ی پوسیده ای رسیدند. به یکی از اصحاب فرمود: این جمجمه را بردار و داخل ایوان بیاور. خود حضرت هم داخل ایوان شدند و نشستند. بعد فرمود: تشت آبی بیاورید و جمجمه را داخل آن بگذارید.

سپس رو به جمجمه کرد و فرمود: تو را قسم می دهم خبر دهی من کیستم؟ و تو چه کسی هستی؟ در این حال جمجمه با زبان فصیح گفت: اما تو امیرالمومنین و سید وصیین و امام متقین هستی و من هم بنده ی تو کسری انوشیروان(پادشاه بزرگ دنیا) می باشم.

حضرت احوال او را پرسید. در جواب گفت: یاعلی! من پادشاهی عادل و مهربان برای رعیت بودم. ظالم نبودم و از ظلم دیگران هم ناراحت می شدم. اگرچه حضرت محمد(ص) در زمان پادشاهی من متولد شده و کنگره های قصر من در آن زمان فرو ریخت. من کوشش زیادی کردم که به او ایمان آورم ولی ریاست و حکومت و عشق به دنیا مرا مشغول کرد و آخرالامر به دین مجوس از دنیا رفتم. چقدر سخت است که نعمت بزرگ رسالت و رهبری را از دست دادم و به او ایمان نیاوردم و خود را از سعادت و بهشت محروم کردم.

اما خداوند با این کیفر , مرا از عذاب و آتش نجات داد ؛ زیرا در میان رعیت با عدل و انصاف رفتار می کردم. اگرچه در دوزخ هستم ولی آتش بر من حرام است و مرا نمی سوزاند. مدام حسرت می خورم که چرا ایمان نیاوردم زیرا اگر ایمان آورده بودم الان در ردیف دوستان و طرفداران شما به حساب می آمدم.

منبع: داستانهای شگفت انگیزی از مرگ تا عالم برزخ ص 174 و 175

مولف: امید سمامی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : چهارشنبه ۱٢ مهر ۱۳٩۱ | ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.