عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

قسمتی از عقاید شیطان پرستان:

1)    یک یزیدی حق ندارد بیشتر از یک سال از محل خود دور باشد و اگر مجبور شد ,زنش بر او حرام می گردد چنانکه نمی تواند با زن دیگری هم ازدواج کند.

2)    حمام و مستراح به نظر مسلمانان جایگاه شیطان است بنابراین یزیدی نباید هیچ وقت داخل مستراح شود یا به حمام برود.

3)    بر یزیدی حرام است که به صورت زن غیر یزیدی نگاه کند یا با زن غیر یزیدی شوخی کند.

4)    یزیدی حق ندارد داخل مسلمانان شده و نماز خواندن آنان را چه در مسجد و چه در جاهای دیگر ببیند و یا در نماز مسلمانان حاضر شود. اگر شنید نمازگزار از شیطان به خدا پناه می برد واجب است آن شخص را بکشد. هیچ کس نباید نام مقدس(شیطان) یا (طاووس ملک) را بر زبان آورد و یا اسمی شبیه به آن کلمه مانند شیطان ,قیطان , شر, شط, شیر و شبیه اینها و همچنین لفظ ملعون یا لعنت هم نباید به زبان آورد.

5)    یزیدی نباید ناخن های خود را بگیرد و سبیل خود را اصلاح نماید.

6)    اعیاد دینی یزیدیان بسیار است و از آن جمله عید اول سال است که از ماه های رومی شروع می شود . عید چهار, چهار تابستان, عید قربان!, عید جماعیه, عید یزید, عید بلنده, عید عجوه, عید خضر, عید محیا, و اعیاد دینی دیگر.

7)    یزیدی ها عقیده دارند که بعد از خلیفه ی سوم (عثمان) خلافت به معاویه بن ابی سفیان رسیده و از آن پس معاویه و اولادش خلفای بر حق بودند.

8)    یزیدیان روز مقدس عاشورا را یکی از عیدهای بزرگ خود می شمارند. در این روز به یاد واقعه ی کربلا بر خلاف مسلمانان سراسر جهان که به عزاداری می پردازند, نمایشاتی ترتیب می دهند . بدین معنا که سوار بر اسب های خود می شوند و به صحرا می روند و میدان جنگ خونین کربلا را به نحوی خاص مجسم ساخته و پیروزمندانه طبل جنگ می زنند و اسب می تازند و تیراندازی می کنند. آنان برخلاف مسلمانان ورد زبانشان این است که ای کاش در چنین روزی ما هم در کربلا بودیم و جزء قشون یزید با حسین می جنگیدیم.

بقیه در ادامه ی مطلب

 


9)    کتاب(بررسی عقاید و ادیان) می نویسد: غضبان در اثر خود از مصحف رش یزیدیان نقل می کند که: ماه اول سال در نظر آنها ماه نسیان است و روز چهارشنبه اول هفته ی آن ماه, شب سرسال است و آن شب در هر خانه باید گوشت باشد . اغنیا گوسفند و گاو و فقرا خروس بکشند و در موقع صبح غذاها را متبرک کنند و برای مردگان سر قبرها صدقه بدهند و دختران و زن ها هم از صحرا گل جمع کرده و دسته دسته نموده و در خانه ها بگذارند ولی در سر سال نباید ساز بزنند, چون خدا با مقربین بر کرسی نشسته و خدایی را بر زمین می فرستند.

10) یزیدیان باید در هر جمعه یک گوسفند صدقه به نام قربانی بت بیاورند.

11) آنها می توانند از 12 تا 80 سالگی تعداد 4 یا 6 زن بگیرند داماد و عروس باید یک نان از خانه ی شیخ بگیرند و اگر نباشد از خاک قبر شیخ عدی برداشته و عروس را به هرکجا که بت هست بیاورند و باید سنگ ریزه ای از طرف داماد به عروس زده شود. هرگاه مردی زن دوست خود یا خواهر یا مادر او را دزدید مجبور نیست صداق و مهریه ی وی را بدهد زیرا دسترنج او بوده است و دختران از پدر ارث نمی برند بلکه آنها را باید مثل مزرعه فروخت اینها از واجبات یزیدیان بود که هرکس آنها را انجام ندهد کافراست.

12) دختران و پسران یزیدی ها قبل از ازدواج حق دارند که با هم آشنا شده و معاشقه نمایند بدون آنکه به هم نزدیک شوند همچنین اگر دختر و پسری قصد ازدواج داشته باشند باید قبلا اولیای همدیگر را در جریان قرار دهند . در این مورد پسر باید نیت خود را با پدر دختر یا مادر خود در میان بگذارد چنان که اولیای هر یک از طرفین مایل به این وصلت نباشند پسر حق دارد دختر مورد علاقه ی خود را برباید و این اجازه در کتاب مصحف رش داده شده است.

13) هر مردی یزیدی حق دارد با 4 زن ازدواج کند اما نمی تواند بین آنها فرق قرار دهد . امیران مذهب یزیدیه می توانند هرقدر که مایلند زن بگیرند و تجدید فراش نمایند.

14) یزیدیان برخی از درخت ها را تقدیس کرده و آن را می پوشانند و به آن کهنه می بندند و بعضی از آنها برگ درختان مزبور را برای شفا مصرف می کنند و این درختان مقدس در بسیاری نقاط که یزیدی ها زندگی می کنند یافت می شود.

15) اگر کسی یزید را دوست ندارد خونش حلال است.

منبع: داستانهای شگفت انگیز از جن


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳٩۱ | ٧:٤٠ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.