عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

روزی یکی از بنی اسراییل, حضرت موسی را دید که برای مناجات با خدا با عجله به سوی کوه طور می رود. به حضرت موسی عرض کرد: ای پیامبر خدا! گناه بزرگی مرتکب شده ام از پروردگارت بخواه که مرا ببخشد.

حضرت موسی نیز در هنگام مناجات با خداوند متعال عرض کرد: پروردگارا! تو پیش از آنکه من بگویم می دانی که بنده ای از بندگانت گناهی مرتکب شده است و از محضرت طلب عفو و بخشایش می نماید.

خداوند متعال فرمود: من هر کسی را که طلب عفو و بخشایش نماید خواهم بخشید به جز قاتلان حسین را.

حضرت موسی عرض کرد: پروردگارا! حسین کیست؟

خداوند متعال فرمود: همان کسی که نام و یاد او در طور برای تو بیان گردید.

حضرت موسی پرسید: چه کسی او را خواهد کشت؟

خداوند متعال فرمود: متجاوزان و ظالمان , او را در کربلا به شهادت می رسانند , در حالی که مرکبش به هر سو می دود و فریاد می کشد و از ظلم و بیداد ظالمان و بیدادگران بر فرزند گرامی دختر پیامبر(ص) دادخواهی می کند. بدن گرامی او پس از شهادت بدون غسل و کفن بر روی ریگ های داغ زمین کربلا می افتد و اموالش غارت شده و خاندانش را به اسارت می برند و اصحاب و یارانش شهید و سرهایشان همراه سر مقدس پیشوای خود, بر فراز نیزه ها قرار می گیرد. تشنگی, کودکان کوچکش را رو به مرگ می کند و پوست بدن بزرگسالانشان را پژمرده می نماید. آنان طلب یاری و پناهندگی می کنند اما یاور و پناهجویی نمی یابند.

با شنیدن این سخنان , حضرت موسی گریست. پس خداوند فرمود: ای موسی! بدان که هرکس عارفانه بر حسین گریه کند یا مردم را به گریه بیاندازد یا خود را به صورت گریه کنندگان و عزاداران درآورد, بدنش در آتش دوزخ نخواهد سوخت.

در نقل دیگری آمده است: وقتی حضرت هارون برادر حضرت موسی رحلت نمود, حضرت موسی دستانش را بطرف آسمان بلند کرد و فرمود: خداوندا! برادرم را بیامرز.

خداوند به حضرت موسی خطاب نمود: ای موسی! اگر برای تمام اهل زمین آمرزش بطلبی آنان را می آمرزم الّا قاتلان حسین را که هرگز مورد آمرزش قرار نخواهند گرفت.

منبع: عجایب و معجزات شگفت انگیزی از امام حسین علیه السلام ص 53 و 54

مولف: واحد تحقیقاتی گل نرگس


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : دوشنبه ۱٧ مهر ۱۳٩۱ | ۱:٤٦ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.