عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

مفضل از اصحاب امام صادق علیه السلام از محل و کیفیت ظهور حضرت ولی عصر عج و نشانه های آن سوال کرد. می گوید:

ای مولای عزیزم! محل ظهور مهدی شما کجاست و چگونه ظاهر می شود؟

فرمودند:«به تنهایی ظاهر می شود, به تنهایی وارد مسجدالحرام می شود ,به تنهایی دست به دامن کعبه می زند ,شب را به تنهایی در کنار بیت بسر می برد. چون مردم به خواب روند و شب فرا رسد جبرییل و میکاییل و صفوف فرشتگان بر او وارد می شوند. جبرییل به آن حضرت عرض می کند: که ای آقای من! گفتارت مقبول و فرمانت مورد اطاعت است.

پس آن حضرت دست بر چهره اش کشیده و می فرماید: ستایش خداوندی را که وعده ی لطف و رحمتش را بر ما محقق فرمود و ما را وارث همه ی سرزمین بهشت گردانید تا هرجای آن که بخواهیم منزل کنیم زیرا آن روز پاداش نیکوکاران بسیار نیکو خواهد بود.

آنگاه امام بین رکن و مقام می ایستد و فریاد می زند: ای یاران مخصوص من و ای کسانی که خداوند شما را برای نصرت و یاری من بر روی زمین ذخیره کرده است! با حالت اطاعت نزد من حاضر شوید.

صیحه و فریاد امام در شرق و غرب به گوش آنها می رسد و آن صدای ملکوتی را می شنوند و به طرف امام حرکت می کنند و در چشم به هم زدنی بین رکن و مقام نزد امام حاضر می گردند. در این حال خداوند متعال به نور امر می کند که به صورت عمودی از زمین تا آسمان برآید و تمام ساکنان روی زمین را از پرتو خود روشن سازد. مومنان را این نور به شادی و سرور وا می دارد, زیرا از قیام مهدی ما اهل بیت خبر ندارند , اما چون صبح شود آنها در محضر مقدس و در فرمان امام علیه السلام قرار می گیرند و تعداد آنها 313 نفر-به عدد اصحاب پیامبر گرامی اسلام(ص) در جنگ بدر-است.»

منبع: نشانه های ظهور او ص 151

مولف: مرحوم حاج شیخ محمد خادمی شیرازی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳٩۱ | ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.