عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

در روایتی وارد شده یکی از علمای یهود پیش ابوبکر آمد و از او پرسید: آیا تو خلیفه و جانشین پیامبر(ص) و این امت هستی؟ ابوبکر گفت: بله(بر دروغگو لعنت)

عالم یهودی گفت: ما در تورات این مطلب را خوانده ایم که جانشینان انبیاء از امت هاشان داناترند حالا که تو جانشین پیامبرت هستی بگو خدا در آسمان است یا در زمین؟ ابوبکر پاسخ داد: خدا در آسمان و بر روی عرش است. یهودی گفت: بنا بر گفته ی تو پس خدا در زمین نیست یعنی در یک جا هست . در جای دیگر نیست. ابوبکر که جوابی برای یهود نداشت گفت: این سخن تو سخن مردم کافر و بی دین است از اینجا دور شو وگرنه  تو را می کشم.

عالم یهودی در حالی که به اسلام به حالت تمسخر نگاه می کرد از پیش ابوبکر خارج شد. در راه علی علیه السلام به او رسید و فرمود: ای یهودی از سوال و جواب تو با ابوبکر باخبر شدم. نظر ما در مورد مکان خدا این است: خدای متعال مکان را آفریده است. او دارای مکان نمی باشد . خداوند بزرگوارتر از آن است که در محلی قرار بگیرد او در همه جا هست در حالیکه قرار و مجاورتی ندارد. علم او به همه چیز و همه جا احاطه دارد و هیچ مکانی خالی از تدبیر او نمی باشد. اکنون از یکی از کتاب های شما دلیلی می آوریم که گفتار مرا تصدیق کنی. ای مرد یهود! اگر دلیلی برای تو بیاورم ایمان می آوری؟ یهودی عرض کرد : بله.

حضرت فرمودند: آیا شما در یکی از کتاب های خود ندیده اید که روزی حضرت موسی نشسته بود در این حال فرشته ای از جانب مشرق آمد . موسی فرمود: از کجا آمده ای؟ فرشته گفت: از پیش خدا. در همان لحظه فرشته ی دیگری از مغرب آمد از او هم سوال کرد از کجا آمده ای؟ فرشته جواب داد: از پیش خدا . فرشته ی دیگری هم ظاهر شد و گفت: از آسمان هفتم از پیش خدا آمده ام. فرشته ی دیگری پیدا شد و گفت: از زمین هفتم از پیش خدا می آیم. حضرت موسی فرمودند : پاک و منزه است کسی که هیچ مکانی خالی از او نیست. و به هیچ مکانی نزدیک تر از مکان دیگر نیست.

یهودی که این بیان علی علیه السلام را شنید, گفت: گواهی می دهم که سخن شما حق است و شما شایسته تر از به مقام جانشینی پیغمبرت هستی از کسانی که فعلا در ظاهر جانشین پیامبرند .

ارشاد شیخ مفید ص 214

ترجمه: استاد امیرخان بلوکی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : چهارشنبه ۱٩ مهر ۱۳٩۱ | ۱:۱٩ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.