عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

بنابر روایات بسیاری که در کتب معتبر شیعه و سنی آمده , همه ی انسان ها جایگاه خود را به هنگام مرگ می بینند.گنهکاران موضع خود را در آتش می بینند و پیش از آنکه جایگاه خود را مشاهده کنند دچار خوف و هراس می شوند چه آنها که در حال سکراتند، نیروی آنها سست شده و روحشان مادام که آواز فرشته ی مرگ را به یکی از دو حالت نشنود، از تن بیرون نمی رود.

رسول گرامی اسلام (ص) فرموده است: «هرگز کسی از شما از دنیا بیرون نمی رود مگر آنگاه که سرنوشت خود را بداند و جایگاه خود را در بهشت یا دوزخ ببیند.»

ابن عباس گوید: هیچ مومنی نیست مگر آنکه در حال احتضار و پیش از مردن، بهشت بر او عرضه می شود و هریک از آنان، مقام خود را در بهشت مشاهده می کند.

ابی بصیر از امام صادق علیه السلام درباره ی چند آیه قرآن کریم پرسش نمود. امام فرمود:« وقتی که جان مومن به گلوگاه رسید و هنوز فروغ حیاتش پایان نیافته و چراغ زندگیش به کلی خاموش نشده است ، منزلی را که در بهشت دارد به او نشان می دهند. . از دیدن آن به هیجان می آید و می گوید: مرا به دنیا بازگردانید تا خانواده ام را از آنچه که مشاهده می کنم آگاه سازم. در پاسخش می گویند: این کار ناشدنی است و راهی برای بازگشت به دنیا نداری.»

منبع: قبض روح ص 111 و 112

مولف: علیرضا رجالی تهرانی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مرگ و برزخ و قیامت


تاريخ : یکشنبه ٢۱ آبان ۱۳٩۱ | ۱٢:٢٥ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.