عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

قیامت، هولش عظیم، بلکه از هر هول، اعظم و فزعش اکبر است. و حق تعالی در وصف آن فرموده است :« سنگین و گران و عظیم است قیامت از حیث شداید و هولهای آن در آسمان ها و زمین؛ یعنی بر اهل آنها از ملائکه و جن و انس ، نیاید شما را مگر ناگهان.»

قطب راوندی از امام صادق علیه السلام روایت کرده است که حضرت عیسی علیه السلام از جبرییل پرسید: کی قیامت برپا خواهد شد؟

جبرییل چون اسم قیامت را شنید لرزه گرفت او را به حدی که افتاد و غش کرد. چون به حال آمد گفت: یا روح الله! کسی غیر از خداوند نمی داند.

در روایتی است که نیست ملک مقربی و نه آسمانی و نه زمینی و نه بادی و نه کوهی و نه صحرایی و نه دریایی ، مگر اینکه بترسند از روز جمعه. برای اینکه قیامت در آن روز برپا می شود.

علی بن ابراهیم قمی از امام محمد باقر علیه السلام روایت کرده که روزی حضرت رسول (ص) نشسته و جبرییل نزد آن حضرت حاضر بود. که ناگاه  نظر جبرییل به آسمان افتاد و رنگش تغییر کرد از ترس، به حدی که مانند زعفران شد . پس خود را

چسبانید به رسول خدا(ص) و به آن حضرت پناه برد. حضرت رسول نگاه کرد به آنجا که جبرییل دیده بود، مشاهده کرد ملکی را که پر کرده مشرق و مغرب را ، گویا قاب زمین است.

حضرت رسول(ص) رو به جبرییل کرد و فرمود: همانا مشاهده کردم از تو ترس شدیدی و ندیدم چیزی را که مرا بیشتر ترسانده باشد از تغییر کردن رنگ تو؟

جبرییل گفت: یا رسول الله! مرا ملامت مفرما. آیا دانستید که این ملک کی بود ؟این اسرافیل حاجب الرب بود و از زمانی که حق تعالی اسمانها و زمین را خلق نمود، از مکان خود پایین نیامده است. من او را دیدم که به سوی زمین می آید گمان کردم که آمده است برای برپا کردن قیامت. پس از ترس قیامت چنان رنگم تغییر کرد که مشاهده نمودید . وقتی دیدم برای امر قیامت نیامده بلکه حق تعالی او را به نزد شما فرستاده، رنگم به حال اول آمد و نفسم به سوی من برگشت.

(آن ملک آمده بود  از جانب خداوند برای اینکه پیامبر را مخیر سازد که پادشاهی را انتخاب کند یا بنده و رسول خدا بودن را. که پیامبر بندگی و رسول خدا بودن را انتخاب کرد.)

منبع: منازل الآخره ص 59 و 60

مولف: حاج شیخ عباس قمی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مرگ و برزخ و قیامت


تاريخ : سه‌شنبه ٢۳ آبان ۱۳٩۱ | ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.