بیان ویژگی های بهشتیان و اهل آخرت از سوی خداوند متعال

سپس خداوند به بیان ویژگی های بهشتیان و اهل آخرت پرداخته و فرمود:

« آنها مردمی با حیا هستند ، جهل آنها کم و منافعشان بسیار است ، مردم از آنها در راحتند و خود از دست خویش در زحمت می باشند و سخنانشان سنجیده است. همواره به حساب اعمال خود می رسند و به همین جهت خود را به زحمت می افکنند ، چشمهایشان به خواب می رود اما دلهایشان بیدار است ، چشمشان می گرید ولی قلبشان پیوسته به یاد خداست.

هنگامی که مردم در زمره ی غافلان نوشته شوند، آنها در صف ذاکران نوشته گردند، در آغاز نعمت ها حمد خدا می گویند و در پایان شکر او را به جا می آورند. دعایشان در پیشگاه خدا مستجاب و به تقاضایشان توجه می شود و فرشتگان از وجود ایشان خشنودند .... مردم (غافل) در نزد آنان مردگان و خداوند در نزد آنها زنده و پاینده و عطابخش است...مردم در همه ی عمر خود یک بار می میرند ولی آنها به خاطر جهاد با نفس و مخالفت با هوس های نفسانی هر روز 70 بار می میرند . هنگامی که برای عبادت در برابر من می ایستند، همچون بنیان مرصوص و سدی فولادین هستند و در دل آنها توجهی به مخلوقات نیست.

به عزت و جلالم سوگند! من آنها را حیات و زندگی پاکیزه ای می بخشم و در پایان عمر، خودم قبض روح آنها می کنم و درهای آسمان را برای پرواز روح آنها می گشایم ، تمام حجاب ها را از برابر آنها کنار می زنم و دستور می دهم بهشت خود را برای آنها بیارایند.

ای احمد! عبادت دارای 10 جزء است که نه جزء آن طلب حلال می باشد . هنگامی که غذا و نوشیدنی تو حلال باشد تو در حفظ و حمایت منی.....

منبع: معراج حضرت محمد(ص) ص 92

مولف: علامه شیخ محمد ابوعزیزالخطیتاريخ : شنبه ۱۸ آذر ۱۳٩۱ | ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()