عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

بیان ویژگی های بهشتیان و اهل آخرت از سوی خداوند متعال

سپس خداوند به بیان ویژگی های بهشتیان و اهل آخرت پرداخته و فرمود:

« آنها مردمی با حیا هستند ، جهل آنها کم و منافعشان بسیار است ، مردم از آنها در راحتند و خود از دست خویش در زحمت می باشند و سخنانشان سنجیده است. همواره به حساب اعمال خود می رسند و به همین جهت خود را به زحمت می افکنند ، چشمهایشان به خواب می رود اما دلهایشان بیدار است ، چشمشان می گرید ولی قلبشان پیوسته به یاد خداست.

هنگامی که مردم در زمره ی غافلان نوشته شوند، آنها در صف ذاکران نوشته گردند، در آغاز نعمت ها حمد خدا می گویند و در پایان شکر او را به جا می آورند. دعایشان در پیشگاه خدا مستجاب و به تقاضایشان توجه می شود و فرشتگان از وجود ایشان خشنودند .... مردم (غافل) در نزد آنان مردگان و خداوند در نزد آنها زنده و پاینده و عطابخش است...مردم در همه ی عمر خود یک بار می میرند ولی آنها به خاطر جهاد با نفس و مخالفت با هوس های نفسانی هر روز 70 بار می میرند . هنگامی که برای عبادت در برابر من می ایستند، همچون بنیان مرصوص و سدی فولادین هستند و در دل آنها توجهی به مخلوقات نیست.

به عزت و جلالم سوگند! من آنها را حیات و زندگی پاکیزه ای می بخشم و در پایان عمر، خودم قبض روح آنها می کنم و درهای آسمان را برای پرواز روح آنها می گشایم ، تمام حجاب ها را از برابر آنها کنار می زنم و دستور می دهم بهشت خود را برای آنها بیارایند.

ای احمد! عبادت دارای 10 جزء است که نه جزء آن طلب حلال می باشد . هنگامی که غذا و نوشیدنی تو حلال باشد تو در حفظ و حمایت منی.....

منبع: معراج حضرت محمد(ص) ص 92

مولف: علامه شیخ محمد ابوعزیزالخطی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : شنبه ۱۸ آذر ۱۳٩۱ | ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.