عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

(خداوند فرمود): ای احمد! آیا می دانی کدام زندگی گواراتر است؟

پیامبر اکرم(ص) عرض کرد: خداوندا! نه.

خداوند فرمود: زندگی گوارا آن است که صاحب آن لحظه ای از یاد من غافل نماند، نعمت مرا فراموش نسازد، از حق من بی خبر نباشد و شب و روز رضای مرا بطلبد.

اما زندگی باقی آن است که برای نجات خود عمل کند و دنیا در نظرش کوچک و آخرت بزرگ باشد، رضای مرا بر رای خود مقدم بشمرد، و همواره خشنودی مرا بخواهد، حق مرا بزرگ دارد، و توجه به آگاهی من نسبت به خود داشته باشد.

در برابر هر گناه و معصیتی به یاد من بیفتد، و قلبش را از آنچه ناخوش دارم پاک کند، شیطان و وسوسه های شیطانی را مبغوض دارد، و ابلیس را بر قلب خود مسلط نسازد و به او راه ندهد. هنگامی که چنین کند، محبت خاصی در قلبش جای می دهم، آنچنانکه تمام دلش در اختیار من خواهد بود و فراغت و اشتغال و همّ و غم و سخنش از مواهبی است که من به اهل محبتم می بخشم. چشم و گوش قلب او را می گشایم تا باگوش قلبش، حقایق غیب را بشنود و با چشم دلش جلال و عظمتم را بنگرد....

ای احمد! اگر بنده ای نماز تمام اهل آسمان و زمین را به جا آورد، و روزه ی تمام آسمانها و زمین را انجام دهد ، همچون فرشتگان غذا نخورد و لباس (فاخری) در تن نپوشد ولی در قلبش ذره ای دنیا پرستی یا ریا و خودنمایی و یا ریاست طلبی یا عشق به زینت دنیا باشد، در سرای جاویدانم در جوار من نخواهد بود و محبت خود را از دلش خارج می کنم.

و در پایان گفتار خداوند با پیامبر اسلام چنین آمده که خداوند خطاب به محمد(ص) فرمود:

«ای احمد! سلام و رحمت من به تو باد و ستایش سزاوار خداوندی است که پروردگار جهانیان است.»

منبع: معراج حضرت محمد(ص) ص 93 و 94

مولف: علامه شیخ محمد ابوعزیزالخطی

ترجمه: علاء بهروز


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : یکشنبه ٢٦ آذر ۱۳٩۱ | ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.