عاشقان حضرت مهدی (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون
نويسندگان
لینک دوستان

(خداوند فرمود): ای احمد! آیا می دانی کدام زندگی گواراتر است؟

پیامبر اکرم(ص) عرض کرد: خداوندا! نه.

خداوند فرمود: زندگی گوارا آن است که صاحب آن لحظه ای از یاد من غافل نماند، نعمت مرا فراموش نسازد، از حق من بی خبر نباشد و شب و روز رضای مرا بطلبد.

اما زندگی باقی آن است که برای نجات خود عمل کند و دنیا در نظرش کوچک و آخرت بزرگ باشد، رضای مرا بر رای خود مقدم بشمرد، و همواره خشنودی مرا بخواهد، حق مرا بزرگ دارد، و توجه به آگاهی من نسبت به خود داشته باشد.

در برابر هر گناه و معصیتی به یاد من بیفتد، و قلبش را از آنچه ناخوش دارم پاک کند، شیطان و وسوسه های شیطانی را مبغوض دارد، و ابلیس را بر قلب خود مسلط نسازد و به او راه ندهد. هنگامی که چنین کند، محبت خاصی در قلبش جای می دهم، آنچنانکه تمام دلش در اختیار من خواهد بود و فراغت و اشتغال و همّ و غم و سخنش از مواهبی است که من به اهل محبتم می بخشم. چشم و گوش قلب او را می گشایم تا باگوش قلبش، حقایق غیب را بشنود و با چشم دلش جلال و عظمتم را بنگرد....

ای احمد! اگر بنده ای نماز تمام اهل آسمان و زمین را به جا آورد، و روزه ی تمام آسمانها و زمین را انجام دهد ، همچون فرشتگان غذا نخورد و لباس (فاخری) در تن نپوشد ولی در قلبش ذره ای دنیا پرستی یا ریا و خودنمایی و یا ریاست طلبی یا عشق به زینت دنیا باشد، در سرای جاویدانم در جوار من نخواهد بود و محبت خود را از دلش خارج می کنم.

و در پایان گفتار خداوند با پیامبر اسلام چنین آمده که خداوند خطاب به محمد(ص) فرمود:

«ای احمد! سلام و رحمت من به تو باد و ستایش سزاوار خداوندی است که پروردگار جهانیان است.»

منبع: معراج حضرت محمد(ص) ص 93 و 94

مولف: علامه شیخ محمد ابوعزیزالخطی

ترجمه: علاء بهروز

[ یکشنبه ٢٦ آذر ۱۳٩۱ ] [ ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ ] [ فاطمه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی علیه السلام صلوات.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. ************************* ************************* *************************