عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

-امام محمدباقر علیه السلام فرمود: 2 نشانه قبل از ظهور قائم ما رخ می دهد، یکی خورشید در نیمه ی رمضان می گیرد و دیگری ماه در آخر رمضان می گیرد، اینها پیشامدی هستند که از زمان حضرت آدم تا آن زمان بی سابقه بوده است.

-سعید بن جبیر گفته: سالی که مهدی(عج) ظهور می کند 24 باران پیاپی می بارد که برکات آن ظاهر می شود.

-امام صادق علیه السلام فرمود: هنگامی که دیوار مسجد کوفه خراب شود سلطنت بنی عباس به پایان می رسد و قائم(عج) خروج می کند.

-امام باقر علیه السلام فرمودند: فاصله قتل نفس زکیه و ظهور قائم بیشتر از 15 روز نیست.

-حضرت صادق علیه السلام فرمودند: خروج سفیانی و خراسانی و یمانی در در یکسال و یکماه و یکروز است و تنها پرچم یمانی است که مردم را به جانب حق دعو ت می کند.( البته طبق روایات، خراسانی هم هدایت گر است ولی یمانی از آن هدایت گر تر است)

-حسین بن سعید از امام صادق علیه السلام روایت می کند: مردم قبل از قیام قائم (عج) بواسطه ی گناهانشان به آتشی که در آسمان پدیدار می شود و سرخی که آسمان را روشن می کند و ماه گرفتگی که در بغداد رخ می دهد و خسوفی که در سرزمین مصر واقع می شود و خونهایی که در آن سرزمین ریخته می شود و خرابی خانه هایش و مرگی که اهلش را فرا می گیرد و ترسی که همه ی اهل عراق را شامل می شود ، قرار و آرامش نخواهند داشت.

-امام صادق (ع) فرمودند: ظهور قائم مصادف با سالی خواهد بود که باران های بسیاری بیاید و میوه ها و خرماها خراب شود پس در عقیده ی خود شکی راه ندهید.

-از امام صادق نقل شده است که می فرمود: قبل از ظهور آزمایشی از جانب خدا واقع می شود . پرسیدند: آن چیست؟ محمد بن مسلم می گوید: شنیدم که فرمود: این آیه را تلاوت کرد: «و شما را به ترس و گرسنگی و کمی اموال و جانها و میوه ها امتحان می کنیم و بشارت باد بر صابران.»

سپس فرمود: ترس از فلان پادشاهان( یعنی عباسیان) و گرسنگی از گرانی قیمت ها و کمی اموال از کساد تجارت و کمی برکت در آن و کمی جان ها به خاطر مرگ زودتر از موعد و کمی میوه ها به کمی برکت در زراعت . سپس فرمود: بشارت باد بر صابران زمان که این امتحان موجب تعجیل در ظهور حضرت است.

منبع: ارشاد شیخ مفید

مترجم: امیر خان بلوکی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نشانه های ظهور امام زمان عج


تاريخ : چهارشنبه ٢٩ آذر ۱۳٩۱ | ۱:٢۱ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.