-امام محمدباقر علیه السلام فرمود: 2 نشانه قبل از ظهور قائم ما رخ می دهد، یکی خورشید در نیمه ی رمضان می گیرد و دیگری ماه در آخر رمضان می گیرد، اینها پیشامدی هستند که از زمان حضرت آدم تا آن زمان بی سابقه بوده است.

-سعید بن جبیر گفته: سالی که مهدی(عج) ظهور می کند 24 باران پیاپی می بارد که برکات آن ظاهر می شود.

-امام صادق علیه السلام فرمود: هنگامی که دیوار مسجد کوفه خراب شود سلطنت بنی عباس به پایان می رسد و قائم(عج) خروج می کند.

-امام باقر علیه السلام فرمودند: فاصله قتل نفس زکیه و ظهور قائم بیشتر از 15 روز نیست.

-حضرت صادق علیه السلام فرمودند: خروج سفیانی و خراسانی و یمانی در در یکسال و یکماه و یکروز است و تنها پرچم یمانی است که مردم را به جانب حق دعو ت می کند.( البته طبق روایات، خراسانی هم هدایت گر است ولی یمانی از آن هدایت گر تر است)

-حسین بن سعید از امام صادق علیه السلام روایت می کند: مردم قبل از قیام قائم (عج) بواسطه ی گناهانشان به آتشی که در آسمان پدیدار می شود و سرخی که آسمان را روشن می کند و ماه گرفتگی که در بغداد رخ می دهد و خسوفی که در سرزمین مصر واقع می شود و خونهایی که در آن سرزمین ریخته می شود و خرابی خانه هایش و مرگی که اهلش را فرا می گیرد و ترسی که همه ی اهل عراق را شامل می شود ، قرار و آرامش نخواهند داشت.

-امام صادق (ع) فرمودند: ظهور قائم مصادف با سالی خواهد بود که باران های بسیاری بیاید و میوه ها و خرماها خراب شود پس در عقیده ی خود شکی راه ندهید.

-از امام صادق نقل شده است که می فرمود: قبل از ظهور آزمایشی از جانب خدا واقع می شود . پرسیدند: آن چیست؟ محمد بن مسلم می گوید: شنیدم که فرمود: این آیه را تلاوت کرد: «و شما را به ترس و گرسنگی و کمی اموال و جانها و میوه ها امتحان می کنیم و بشارت باد بر صابران.»

سپس فرمود: ترس از فلان پادشاهان( یعنی عباسیان) و گرسنگی از گرانی قیمت ها و کمی اموال از کساد تجارت و کمی برکت در آن و کمی جان ها به خاطر مرگ زودتر از موعد و کمی میوه ها به کمی برکت در زراعت . سپس فرمود: بشارت باد بر صابران زمان که این امتحان موجب تعجیل در ظهور حضرت است.

منبع: ارشاد شیخ مفید

مترجم: امیر خان بلوکیتاريخ : چهارشنبه ٢٩ آذر ۱۳٩۱ | ۱:٢۱ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()