عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

ابورواحه انصاری از معزی نقل کرده است که او گفت: در جنگ نهروان در رکاب امیرالمومنین بودیم . بعد از جنگ جمجمه ی پوسیده ای را مشاهده کردیم . حضرت با تازیانه ی خود آن را حرکت داد و فرمود: او را بیاورید. سپس به او فرمود: چه کسی هستی؟ از فقرایی یا از اغنیاء؟ از سعادت مندانی یا از شقاوت مندان؟

جمجمه با زبان فصیح گفت: پادشاه ظالم خسرو پرویز هستم که شرق و غرب عالم را متصرف شدم . هزار پادشاه را به قتل رساندم و مملکت آنها را تصرف کردم, به مردم مظلوم و بی پناه آن کشورها ظلم و ستم نمودم , پنجاه شهر بنا کردم و هزار غلام ترکی و ارمنی خریدم, دختران زیادی را بی آبرو نمودم و  دختران پادشاهان را به ازدواج خود در آوردم.

وقتی عمرم به پایان رسید و ملک الموت برای قبض روحم آمد گفت: ای ظالم و ای طاغی! با خدای خود مخالفت کردی .  در این بین تمام اعضاء و جوارح من لرزید . وقتی مرا قبض روح کرد تمام روی زمین از ظلم من راحت شدند ولی من تا روز قیامت در عذاب هستم و خداوند هزاران ملایکه  ی غضب را بر من مسلط کرده که به دست هرکدام گرزهای آتشینی است. اگر یکی از آنها بر کوه های عالم بزنند تمام از هم می پاشند و آب می شوند. هروقت یکی از آنها را به من می زنند قبرم آتش می گیرد. خداوند مرا به واسطه ی ظلمی که بربندگان خدا کرده ام تا روز قیامت عذاب می کند و به عدد هر مویی که در بدن دارم مارها و عقرب هایی را بر من مسلط کرده است که مرا نیش می زنند و می گویند: این جزای ظلمی است که کرده ای. بعد از آن جمجمه ساکت شد و تمام لشکریان علی(ع) گریه کردند و بر سر خود می زدند.

منبع: داستان های شگفت انگیزی از مرگ تا عالم برزخ ص 125

لیالی الاخبار ج 5 ص 178


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مرگ و برزخ و قیامت


تاريخ : دوشنبه ۱٦ امرداد ۱۳٩۱ | ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.