از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) نقل شده است که فرمود:

وقتی در شب معراج به آسمان هفتم رسیدم و از آنجا به سدره المنتهی و از آنجا هم به سوی حجاب های نوری رفتم ، خداوند مرا صدا کرده فرمود:« ای محمد ، تو بنده ی منی و من خدای تو هستم. پس برای من خاضع باش و به من عبادت کن و بر من توکل نما. به درستی که من از حیث بندگی و دوستی و رسالت تو راضی هستم و به برادرت علی هم خلافت دادم و او را باب علم قرار دادم. پس او حجت من بر بندگانم و امام برای خلقم می باشد.

بوسیله ی او دوستان و دشمنان من شناخته می شوند.( یعنی هرکس او را دوست بدارد و به امامت او معتقد باشد دوست من است و هرکس او را به امامت قبول نکند و با وی دشمنی نماید دشمن من است.) باز هم به وسیله ی او حزب من از حزب شیطان تمیز داده می شود . به وسیله ی او دین من قوام پیدا می کند و احکام من نافذ می باشد و حدود قوانین من معلوم و محفوظ می گردد. و به خاطر تو و او و امامان از صلب او به بندگانم رحم می کنم. و به وسیله ی مهدی قائم از شما ، زمین خود را آباد می کنم که تسبیح و تقدیس و تکبیر و تمجید من در زمان او زیادتر می شود.

 و به وسیله ی او( مهدی قائم) روی زمین را از دشمنانم پاک می کنم و اولیای خود را وارث زمین می کنم و به وسیله ی او سخنان کافران را پایین می آورم و کلمه ی من والاتر می شود و به خاطر او من بندگان کشورها را دوست می دارم. و به خاطر او با مشیّت خودم همه ی خزاین و دفینه های داخل زمین را بیرون می ریزم و با اراده ی خودم به پنهانیها و آشکارها آگاه می کنم و با ملائکه ی خودم او را تایید می نمایم تا بتواند امر مرا در روی زمین نافذ کند و دین مرا بلندتر سازد. آن امامان والی حق من هستند و مهدی هم بنده ی صادق من می باشد.»

منبع: کلیات حدیث قدسی ص 466

مولف: شیخ محمد بن حسن حرّ عاملی تاريخ : جمعه ٢٧ بهمن ۱۳٩۱ | ٧:٠۳ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()