عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) نقل شده است که فرمود:

وقتی در شب معراج به آسمان هفتم رسیدم و از آنجا به سدره المنتهی و از آنجا هم به سوی حجاب های نوری رفتم ، خداوند مرا صدا کرده فرمود:« ای محمد ، تو بنده ی منی و من خدای تو هستم. پس برای من خاضع باش و به من عبادت کن و بر من توکل نما. به درستی که من از حیث بندگی و دوستی و رسالت تو راضی هستم و به برادرت علی هم خلافت دادم و او را باب علم قرار دادم. پس او حجت من بر بندگانم و امام برای خلقم می باشد.

بوسیله ی او دوستان و دشمنان من شناخته می شوند.( یعنی هرکس او را دوست بدارد و به امامت او معتقد باشد دوست من است و هرکس او را به امامت قبول نکند و با وی دشمنی نماید دشمن من است.) باز هم به وسیله ی او حزب من از حزب شیطان تمیز داده می شود . به وسیله ی او دین من قوام پیدا می کند و احکام من نافذ می باشد و حدود قوانین من معلوم و محفوظ می گردد. و به خاطر تو و او و امامان از صلب او به بندگانم رحم می کنم. و به وسیله ی مهدی قائم از شما ، زمین خود را آباد می کنم که تسبیح و تقدیس و تکبیر و تمجید من در زمان او زیادتر می شود.

 و به وسیله ی او( مهدی قائم) روی زمین را از دشمنانم پاک می کنم و اولیای خود را وارث زمین می کنم و به وسیله ی او سخنان کافران را پایین می آورم و کلمه ی من والاتر می شود و به خاطر او من بندگان کشورها را دوست می دارم. و به خاطر او با مشیّت خودم همه ی خزاین و دفینه های داخل زمین را بیرون می ریزم و با اراده ی خودم به پنهانیها و آشکارها آگاه می کنم و با ملائکه ی خودم او را تایید می نمایم تا بتواند امر مرا در روی زمین نافذ کند و دین مرا بلندتر سازد. آن امامان والی حق من هستند و مهدی هم بنده ی صادق من می باشد.»

منبع: کلیات حدیث قدسی ص 466

مولف: شیخ محمد بن حسن حرّ عاملی 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : جمعه ٢٧ بهمن ۱۳٩۱ | ٧:٠۳ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.