-پیامبر اکرم (ص) :« ای پسر مسعود! قسم به کسی که مرا به حق مبعوث به رسالت فرمود که به مردم زمانی برسد که شراب را آب انگور نامیده حلال می دانند . لعنت خدا و ملائکه و همه ی مردم بر آنها باد من از آنها بیزار و آنها هم از من بیزارند.

-ای پسر مسعود! اگر کسی با مادر خود زنا کند گناه آن کمتر است از کسی که مثقال ذره ای ربا به مال خود اضافه کند و گناه شرابخوار ، کم باشد یا زیاد ، نزد خدا سخت تر است از خوردن ربا زیرا شراب کلید گناهان می باشد.

- ای پسر مسعود! زمانی برسد کسی که بخواهد دیندار بماند ، مانند کسی است که بخواهد آتش در دست نگه دارد. و در آن زمان می گویند باید گرگ باشی و الّا تو را می خورند.

-ای پسر مسعود! علماء و فقهاء در آن زمان خائن و فاجر می باشند.

آنها بدترین خلق خدا هستند و هرکس هم از آنها پیروی کند و با آنها رفت و آمد کند و از آنها امر و نهی بگیرد و آنها را دوست داشته باشد و با آنها نشست و برخاست کند و با آنها مشاوره کند ، مثل آنها بدترین خلق خدا خواهد بود و همه ی آنها را با هم خدا به جهنم خواهد فرستاد.

پیامبر اکرم(ص) فرمود:« از شروط قیامت [ از علائم ظهور و قیام امام زمان] فحاشی و بخل رواج پیدا کند و خائن امین شمرده  گردد و امین خائن باشد . لباس هایی پوشند که هم برهنه باشند هم پوشیده ، افراد سست عنصر و بی ارزش را والا مقام  دانند و افراد نجیب و شریف ، حقیر و بی مقدار گردند.»

منبع: وقت ظهور

مولف: سید محمد باقر نجفی یزدی تاريخ : یکشنبه ٢٩ بهمن ۱۳٩۱ | ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()