عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

پیامبر اکرم (ص) از جایی عبور می کردند. تنی چند از جوانان نشسته بودند . می گفتند و می خندیدند . حضرت مقابل آنان توقفی کردند. جوانان ، پیامبر را که دیدند ، خنده هایشان فروکش کرد. حضرت فرمود:

« آتش جهنم پشت سر شماست. با این وصف خوش می گذرانید؟»

نفوذ کلام خاتم النبییّن (ص) جوانان را به گریه انداخت. حضرت وقتی انقلاب روحی آنان را دید ، فرمود:« هر کس از خوف خدا بگرید ، بهشت بر او واجب می شود.»

جوانان باز هم گریستند.

لحظاتی بعد، حضرت از جمع جدا شدند تا به سوی مقصد خویش روان شوند. در میان جوانان ، کسی بود که هرچه تلاش کرد ، گریه اش نیامد. به دنبال حضرت دوید و عرض کرد: « دوستان من گریستند و من اشکم نیامد! آیا به بهشت نمی برندم؟»

حضرت (صلی الله علیه و آله) کلام قبلی خود را اینگونه تغییر دادند:

« هر کس از خوف خدا بگرید یا خویشتن را به گریه زند ، بهشت بر او واجب می شود.»

 منبع: داستان های روح فزا ص 20

مولف: علی محمد تاکندی و رضا شیخ محمدی                                                                                                                                                                            پاسخ به یک شبهه:

یکی از بازدید کننده های محترم پرسیدن چرا پیامبر به این جوانان فرمودند: جهنم پشت سر شما ست با این وصف خوش گذرانی می کنید؟

پاسخ: در پاسخ باید بگم جهنم در کمین همه ی انسان هاست هیچ بشری نمی تواند بگوید که من بهشتی هستم و دیگر بی خیال روز قیامت و یادآوری عذاب سخت خدا باشد.

حتی 14 معصوم که قطعا جایشان مشخصا در بهشت است و می دانستند بهشتی هستند از ترس عذاب خدا و جهنم گریه می کردند و در سر نماز رنگ و رویشان زرد می شد .

پس ما که هیچ تضمینی برای بهشتی بودنمان نداریم آیا روا نیست به یاد عذاب جهنم گریه کنیم و به خدا پناه ببریم؟ جهنم یک موضوع شوخی نیست. پس کسی که این حقیقت رو درک کند  که عذاب خداوند چقدر سخت است و ممکن است خودش هم شامل این عذاب شود یا نه ؛ در زندگی کمتر می خندد و بیشتر می گرید.             


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : شنبه ۱٢ اسفند ۱۳٩۱ | ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.