عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

داود رقی گفت: خدمت امام صادق علیه السلام عرض کردم: یابن الرسول الله ! از وضعیت دشمنان حضرت علی علیه السلام و اهل بیت پیامبر اسلام (ص)  برایم بگو.

فرمود:« از عذابشان سخن بگویم؟ یا عذاب برزخی ایشان را به تو نشان دهم؟ کدام برای تو بهتر است؟»

عرض کردم: دیدن عذاب برزخی برایم بهتر است. امام به فرزند خود موسی بن جعفر علیه السلام فرمود:« برو و چوب قضیب مرا بیاور.» موسی بن جعفر(ع) رفت چوب و عصای آن حضرت را آورد.

فرمود:« ای موسی! عصا را به زمین بزن. وقتی زد زمین شکافته شد و دریای سیاهی ظاهر گشت. باز عصا را به دریا زد آن هم شکافته شد و سنگی بزرگ نمایان گردید. مرتبه سوم عصا را به سنگ زد دری از آن باز شد. جمع زیادی مشاهده شدند که صورت هایشان سیاه و ارزق چشم بودند در حالی که کند و زنجیر به دست و پایشان بود و با بدترین وضعی در عذاب و شکنجه به سر می بردند. دائماً فریاد می زدند و می گفتند: یا محمد! یا محمد!

مامورین عذاب با تازیانه بر سر و صورت آنها می زدند و به ایشان می گفتند:« ای دروغگویان! دروغ می گویید ، نه شما کاری به محمد دارید و نه آن حضرت با شما کار دارد.»

داود رقی گوید: عرض کردم: ایشان چه کسانی هستند که با این وضعیت عذاب می شوند؟ و در غل و زنجیر به سر می برند؟

فرمود:« اولی و دومی و سومی ، ابوسفیان و معاویه و یک یک را نام برد تا اهل سقیفه و اصحاب فتنه که همان طلحه و زبیر باشند و بنی امیه و عده ای از انصار و جماعات مختلف دیگری که همه از مخالفان و دشمنان امیرالمومنین علیه السلام بودند که خداوند هر صبح و شام بر عذاب آنها بیفزاید و عذاب های تازه تری به آنها بچشاند. وقتی همه حاضرین ، صاحبان عذاب را دیدند و ایشان را شناختند ، امام صادق علیه السلام به آن سنگ خطاب کرد و فرمود:« ای سنگ! تا موقع قیامت بهم آی و آنان را بپوشان.»

منبع: داستانهای شگفت انگیزی از مرگ تا عالم برزخ ص 97 تا 99

مولف:امید سمامی 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مرگ و برزخ و قیامت


تاريخ : پنجشنبه ٢٤ اسفند ۱۳٩۱ | ۸:٠٧ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.