عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

کنیه های آن حضرت:

امّ المصائب ، امّ الحسن ، امّ الرزایا ، امّ کلثوم ،امّ النوائب.

فرزندان آن حضرت:

علی ، عون ، محمد ، عباس و امّ کلثوم. که عون و محمد در کربلا در رکاب دایی شان حضرت سیدالشهداء علیه السلام به شهادت رسیدند.

شمّه ای از فضائل و مناقب آن حضرت

حضرت زینب کبری سلام الله علیها تمام شب را به عبادت می پرداخت و در دوران حیات خود هیچ گاه تهجّد را ترک نکرد و آن چنان اشتغال به عبادت ورزید که ملقّب به «عابده آل علی» شد.

از امام زین العابدین علیه السلام روایت است که فرمود:« این مخدّره حتی در شب یازدهم عاشورا هم نماز شبش ترک نشد و نشسته نماز خواند.» ارتباط و عبادت زینب سلام الله علیها آن چنان با خدا قوی بود که دیگران از آن حضرت التماس دعا داشتند.

نقل شده است که حضرت سیدالشهداء علیه السلام هنگام وداع آخر به خواهرش می فرماید:« ای خواهر مرا در نافله ی شب فراموش نکن» . مصائب و مشکلات نتوانست در روحیه ی حضرت زینب اثر گذاشته و ارتباط آن حضرت را با خدا قطع نماید.

حضرت فاطمه بنت الحسین سلام الله علیها می فرماید:« عمه ام زینب در شب دهم محرم پیوسته در محراب عبادتش ایستاده بود و به راز و نیاز می پرداخت و به درگاه الهی استغاثه می جست.»

یحیی مازنی که یکی از علمای دوران خود بود می گوید: «من در مدینه مدت زیادی در همسایگی امیرالمومنین علی علیه السلام به سر می بردم ، اما به خدا قسم هرگز زینب را ندیدم و حتی صدای او را هم نشنیدم.»  

نه تنها در حالت عادی حضرت زینب سلام الله علیها به حجاب و عفت اهتمام داشت ، بلکه در بحرانی ترین لحظات زندگی نیز این خصیصه تحت الشعاع مشکلات و مصائب قرار نگرفت و این مخدّره سعی و کوشش فراوان می نمود تا از انظار و دیده های مردم پوشیده باشد.

منبع: کرامات الزینبیه

مولف: سید محمدحسین محمودی موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : شنبه ٢٦ اسفند ۱۳٩۱ | ۱:٢۳ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.