عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

رسول خدا(ص) فرمود که خداوند متعال فرموده است:

«هرکس به وحدانیت من و به پیامبری محمد و به خلافت علی و به امامت فرزندان او که حجت های من در روی زمین هستند ، معتقد باشد من او را به بهشت خودم داخل می کنم و با عفو خودم از آتش جهنم نجات می دهم و همسایگی خودم را به وی عطا می کنم و نعمت های خودم را بر او تمام می کنم و او را جزو خاصان خود قرار می دهم. اگر مرا صدا کند به وی لبیک می گویم. اگر از من چیزی بخواهد دعایش را اجابت می کنم و اگر ساکت و خاموش باشد من با او سخن می گویم و اگر بدی کرد بر او رحم می کنم و اگر از من فرار کند من او را به سوی خود صدا می کنم و اگر به سوی من برگردد دوباره او را قبول می کنم و اگر در مرا کوبید در رحمتم را به رویش باز می کنم.

و هرکس به یگانگی و خداوندی من معتقد نباشد و اگر معتقد باشد ولی به پیامبری رسولم محمد معتقد نباشد  یا اینکه به آن هم معتقد باشد ولی معتقد به ولایت علی نباشد و یا به او هم معتقد باشد ولی به امامت بقیه امامان از صلب او معتقد نباشد ، این شخص نعمت های مرا انکار کرده و عظمت مرا کوچک شمرده و به آیات من کافر شده و کتاب های مرا قبول نکرده است. اگر این شخص به سوی من بیاید او را نمی پذیرم و اگر از من سوال کند او را محروم می سازم و اگر مرا صدا کند به صدایش گوش نمی دهم و اگر از من چیزی بخواهد دعایش را قبول نمی کنم و اگر به من امیدوار باشد من او را مایوس می کنم. همه اینها پاداش آن شخص از جانب من است و من هرگز به بندگانم ستم نمی کنم.»

جابر بن عبدالله از جا بر می خیزد و عرض می کند: ای رسول خدا ! امامان از صلب علی علیه السلام چه کسانی هستند؟ پیامبر اکرم (ص) هم امامان را تا حضرت مهدی عج نام می برند.

منبع: کلیات حدیث قدسی ص 555 و 556

مولف: شیخ محمد بن حسن حرّ عاملی 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : شنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ٥:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.