رسول خدا(ص) فرمود که خداوند متعال فرموده است:

«هرکس به وحدانیت من و به پیامبری محمد و به خلافت علی و به امامت فرزندان او که حجت های من در روی زمین هستند ، معتقد باشد من او را به بهشت خودم داخل می کنم و با عفو خودم از آتش جهنم نجات می دهم و همسایگی خودم را به وی عطا می کنم و نعمت های خودم را بر او تمام می کنم و او را جزو خاصان خود قرار می دهم. اگر مرا صدا کند به وی لبیک می گویم. اگر از من چیزی بخواهد دعایش را اجابت می کنم و اگر ساکت و خاموش باشد من با او سخن می گویم و اگر بدی کرد بر او رحم می کنم و اگر از من فرار کند من او را به سوی خود صدا می کنم و اگر به سوی من برگردد دوباره او را قبول می کنم و اگر در مرا کوبید در رحمتم را به رویش باز می کنم.

و هرکس به یگانگی و خداوندی من معتقد نباشد و اگر معتقد باشد ولی به پیامبری رسولم محمد معتقد نباشد  یا اینکه به آن هم معتقد باشد ولی معتقد به ولایت علی نباشد و یا به او هم معتقد باشد ولی به امامت بقیه امامان از صلب او معتقد نباشد ، این شخص نعمت های مرا انکار کرده و عظمت مرا کوچک شمرده و به آیات من کافر شده و کتاب های مرا قبول نکرده است. اگر این شخص به سوی من بیاید او را نمی پذیرم و اگر از من سوال کند او را محروم می سازم و اگر مرا صدا کند به صدایش گوش نمی دهم و اگر از من چیزی بخواهد دعایش را قبول نمی کنم و اگر به من امیدوار باشد من او را مایوس می کنم. همه اینها پاداش آن شخص از جانب من است و من هرگز به بندگانم ستم نمی کنم.»

جابر بن عبدالله از جا بر می خیزد و عرض می کند: ای رسول خدا ! امامان از صلب علی علیه السلام چه کسانی هستند؟ پیامبر اکرم (ص) هم امامان را تا حضرت مهدی عج نام می برند.

منبع: کلیات حدیث قدسی ص 555 و 556

مولف: شیخ محمد بن حسن حرّ عاملی تاريخ : شنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٢ | ٥:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()