عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

 از حضرت رسول اکرم (ص) نقل شده که حضرت فرمود: خداوند به ملائکه هایش امر فرموده:« وقتی بنده ای قصد انجام کار نیکی را کرد ، آن عمل را در نامه اعمالش بنویسید و اگر آن را انجام داد ، ده برابر حسنه برایش بنویسید و وقتی بنده ام قصد گناهی را کرد مادامی که نکرده ننویسید. اگر انجام داد فقط یک گناه برایش بنویسید و اگر منصرف شد، ثواب برایش بنویسید.»

شهید ثانی در کتابش از پیامبر اکرم (ص) نقل کرده که فرمود:

وقتی خداوند بهشت را آفرید به وی گفت:« با من حرف بزن.» بهشت به حرف آمده گفت:«هرکس داخل من شود سعادتمند است.» بعد خداوند جبار عزّ و جلّ فرمود:« قسم به عزت و جلالم ، هشت طایفه داخل تو نخواهند شد. دائم الخمرها ، اصرار کنندگان در زنا ، سخن چینان ، دیوث ها ، و لواط دهندگان و مردم پست و قطع رحم کنندگان و کسانی که با سوگند به خداوند ، تعهد انجام کار را می دهند ولی بعد به آن عهدشان وفا نمی کنند.»

خداوند متعال فرمود:« هرکس به دوستدار من اهانت کند ، خود را برای جنگ با من آماده کرده است.»

خداوند متعال فرمود:« ای بنی آدم چرا انصاف نداری؟ من با دادن نعمت ، حب خودم را به تو ثابت می کنم ولی تو با انجام گناه به من خشمناک می شوی. خیر من همیشه به سوی تو نازل است و شرّ تو هم به سوی من متصاعد می باشد. هر روز ملک کریمی از تو برای من عمل غیر صالح می آورد. ای فرزند آدم ! ای کاش از وضع خودت آگاه می شدی. ای فرزند آدم ، هنگام خشم مرا یاد کن تا من هم هنگام خشم تو را یاد کنم تا تو را در آن عذاب هایی که تو را محو می کند ، غرق ننمایم.»

منبع: کلیات حدیث قدسی

مولف: شیخ محمد بن حسن حرّ عاملی 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : دوشنبه ٦ خرداد ۱۳٩٢ | ٤:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.