از حضرت رسول اکرم (ص) نقل شده که حضرت فرمود: خداوند به ملائکه هایش امر فرموده:« وقتی بنده ای قصد انجام کار نیکی را کرد ، آن عمل را در نامه اعمالش بنویسید و اگر آن را انجام داد ، ده برابر حسنه برایش بنویسید و وقتی بنده ام قصد گناهی را کرد مادامی که نکرده ننویسید. اگر انجام داد فقط یک گناه برایش بنویسید و اگر منصرف شد، ثواب برایش بنویسید.»

شهید ثانی در کتابش از پیامبر اکرم (ص) نقل کرده که فرمود:

وقتی خداوند بهشت را آفرید به وی گفت:« با من حرف بزن.» بهشت به حرف آمده گفت:«هرکس داخل من شود سعادتمند است.» بعد خداوند جبار عزّ و جلّ فرمود:« قسم به عزت و جلالم ، هشت طایفه داخل تو نخواهند شد. دائم الخمرها ، اصرار کنندگان در زنا ، سخن چینان ، دیوث ها ، و لواط دهندگان و مردم پست و قطع رحم کنندگان و کسانی که با سوگند به خداوند ، تعهد انجام کار را می دهند ولی بعد به آن عهدشان وفا نمی کنند.»

خداوند متعال فرمود:« هرکس به دوستدار من اهانت کند ، خود را برای جنگ با من آماده کرده است.»

خداوند متعال فرمود:« ای بنی آدم چرا انصاف نداری؟ من با دادن نعمت ، حب خودم را به تو ثابت می کنم ولی تو با انجام گناه به من خشمناک می شوی. خیر من همیشه به سوی تو نازل است و شرّ تو هم به سوی من متصاعد می باشد. هر روز ملک کریمی از تو برای من عمل غیر صالح می آورد. ای فرزند آدم ! ای کاش از وضع خودت آگاه می شدی. ای فرزند آدم ، هنگام خشم مرا یاد کن تا من هم هنگام خشم تو را یاد کنم تا تو را در آن عذاب هایی که تو را محو می کند ، غرق ننمایم.»

منبع: کلیات حدیث قدسی

مولف: شیخ محمد بن حسن حرّ عاملی 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : دوشنبه ٦ خرداد ۱۳٩٢ | ٤:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.