عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

-روایت شده یکی از کنیزان امام سجاد علیه السلام آب به دست امام می ریخت تا امام برای نماز آماده شود تصادفاً چرت زد آن وسیله از دستش افتاد و دست امام را زخمی کرد امام سر برداشت و کنیزک از بی احتیاطی خود با خبر شد و به امام گفت: خدا می فرماید:«آنان که خشم خود را فرو می برند.» امام فرمود: خشم خود را فرو بردم.« و آنها که مردم را می بخشند» امام فرمود: خدا از تو در گذشت . عرض کرد « و خداوند نیکوکاران را دوست دارد.» امام فرمود: من هم به تو احسان می کنم و تو را در راه خدا آزاد می کنم.

نکته دوم

امام باقر علیه السلام فرمود:« علی بن الحسین علیه السلام در هر شبانه روز هزار رکعت نماز می خواند و بدن ایشان آنقدر نحیف بود که هرگاه بادی می وزید او را مانند خوشه ی گندمی حرکت می داد.»

نکته سوم

ابن شهاب زهری می گوید: علی بن الحسین علیه السلام برترین هاشمی بود که ما دیده بودیم فرمود:« ما را چنان دوست بدارید که اسلام را دوست می دارید پس محبت شما نسبت به ما به واسطه ی اعمال بد شما موجب ننگ ما نشود.» 

نکته چهارم

عمرو بن دینار می گوید: موقعی که زید بن اسامه می خواست از دنیا برود من آنجا بودم و او در آن حال گریه می کرد . امام سجاد علیه السلام از او پرسید:« برای چه گریه می کنی؟» زید عرض کرد: گریه ی من برای آن است که پانزده هزار دینار قرض دارم و دارایی ندارم که بتوانم قرضم را بدهم.

امام سجاد علیه السلام فرمود:« گریه نکن من قرض تو را می دهم.» و بعد از مرگ او حضرت ، قرض او را داد.

منبع: ارشاد شیخ مفید 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : شنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩٢ | ٩:۱٧ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.