عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

امام باقر علیه السلام از پدرانش نقل کرده اند که امیرالمومنین  علیه السلام بر فراز منبر فرمود:« مردم! در واپسین حرکت تاریخ و آخرالزمان گرانمردی از فرزندان من ظهور خواهد کرد. او چهره اش سفید و آمیخته به سرخی است. شکمش اندک برآمده ، پاهایش قوی و نیرومند و قامتش چهارشانه است و بر پشت دو نشانه دارد: یکی بر روی پوست و به رنگ آن و دیگری بسان نشانه ی پیامبر در چهره.»

«هنگامی که پرچمش به اهتزاز درآید شرق و غرب جهان را روشن می سازد و دست مبارکش را بر سر بندگان خدا می نهد و به برکت آن قلبهای ایمان آورندگان از قطعه های آهنی سخت تر و مقاوم تر می گردد و خدا به هرکدام از آنان قدرت و توان چهل قهرمان میدان پیکار را ارزانی می دارد.»

«با ظهور او موجی از شادی و شور عالم گستر می گردد بگونه ای که هیچ مرده ای از مومنان نمی ماند جز اینکه موج شادی و شور در آرامگاهش قلب او را شادمان می سازد و مردگان در عالم برزخ به نشانه شادمانی به دیدار یکدیگر می شتابند و قیام مهدی علیه السلام را به هم نوید می دهند.»

حضرت جواد علیه السلام از پدران گرانقدرش علیهم السلام آورده است که امیر مومنان علیه السلام فرمود:«برای قائم ما غیبتی طولانی است و من شیعیان را می نگرم که در غیبت او بسان گله ی بدون شبان سرگردانند ، دنبال چراگاهند و نمی یابند.»

«آگاه باشید که هرکس از اینان بر دین خویشتن استوار باشد و قلبش به خاطر غیبت طولانی آن حضرت سخت نگردد ، چنین کسی با من است و در قیامت در درجه ی من.»

آنگاه فرمود:« قائم از ماست. هنگامی که ظهور می کند بیعت هیچ کس را برگردن ندارد و به همین جهت ، هم ولادت او در نهان انجام گرفت و از نظرها غایب گردید.»

نیمه ی شعبان رسیده مژده بر ما شیعیان

در چنین روزی دمیده نور حق بر این جهان

صد مبارک باد گویم بر شما این روز را

چون که آمد منجی ما مهدی صاحب زمان

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : شنبه ۱ تیر ۱۳٩٢ | ٩:٤٦ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.