عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

مرحوم کل احمد آقا رحمت الله علیه می فرمودند:« هرگاه برای مشکل و پیشامد ناگواری حالت بغض و گریه داشتید ، حتما آن را به واقعه ی کربلا متصل کنید ، تا حضرت به واسطه ی آن ، عنایت خاص به شما مبذول کند و اشک ها هم نورانی شود.»

و می فرمودند:« اشک برای امام حسین علیه السلام اگر خالصانه باشد ، نتایج عجیبی دارد:

نتیجه ی اول آن این است که گریه ی برای سیدالشهداء علیه السلام ، حب و بغض را زیاد می کند ؛ و دین هم که چیزی جز حب و بغض نیست.

دومین نتیجه ی اشک ، آن است که گریه ی حقیقی و خالص ، انسان را سخی می کند. تنها محک محبت راستین و گریه ی خالصانه این است که پس از گذشت مدتی ، احساس می کنید که صفت احسان و ایثار در وجودتان زیادتر از گذشته شده است.

و نتیجه ی سوم آن است که گریه بر امام حسین علیه السلام خود به خود آدم را نورانی می کند و با توسل مداوم و گریه ی صادقانه ، جلوه ی خدایی پیدا می کنیم.

چهارم آنکه هرگاه تقصیری از آدم سر می زند ، در صفحه ی دل کدورتی ایجاد می شود که با هزاران آب توبه نیز پاک نخواهد شد. آثار بعضی از گناهان ابدی است و تا قیام قیامت در نامه ی اعمال انسان باقی می ماند ، اما گریه ی برای سیدالشهداء علیه السلام مانند تیزآب می ماند و لکه های آن گناهانی را که با هیچ استغفاری پاک نمی شود ، شستشو داده و از بین می برد ؛ لذا وقتی از مجلس روضه بیرون می آییم ، در وجودمان احساس سبکی و راحتی می کنیم.

منبع:آثار و برکات توسل به امام حسین علیه السلام ص 88 و 89

مولف: سید عباس اسلامی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : دوشنبه ۱٧ تیر ۱۳٩٢ | ٩:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.