امیر مومنان علیه السلام فرمود:«گویی من به مسجد کوفه می نگرم که در آن خیمه ها برافراشته شده و قرآن را به مردم آموزش می دهند.»

امام باقر علیه السلام در روایتی پیرامون عصر ظهور فرمود:«هنگامی که دوران حکومت ما فرا رسد و مهدی ما قیام کند ، پیروان او هرکدام از شیر پرشهامت تر و جسورتر ، از سرنیزه برّنده تر و کاراتر است. دشمنان خویش را پایمال می سازد و از پا در می آورد.»

امام باقر علیه السلام فرمود:«هرکس قائم خاندان ما را درک کند ، اگر دارای نقص و معلولیت باشد ، به برکت او سالم می شود و هر ضعف و ناتوانی داشته باشد ، برطرف و توانمند می گردد.»

امام بافر علیه السلام فرمود:«هنگامی که قائم ما قیام کند دست تکامل دهنده ی خویش را بر سر بندگان خدا وامی گذارد و به برکت آن ، اندیشه ها و عقل های آنان را رشد و کمال می بخشد.»

امام باقر علیه السلام فرمود:«هنگامی که او قیام کند به هرکدام از شما پیروان خاندان پیامبر ، توانایی و بینش و اقتدار چهل قهرمان میدان جهاد اعطا می گردد و دلهایتان بسان قطعات آهنی می شود که اگر به وسیله ی آنها به کوه ها کوبیده شود ، متلاشی می گردند. شمایان در عصر او ، تدبیرگر امور و برپادارنده ی زمین و زمان و خزانه دار آن ، خواهید بود.»

امام صادق علیه السلام فرمود:« شیعیان ما در حکومت قائم علیه السلام ، سروران و زمامداران زمین و فرمانروایان آن هستند و به هرکدام قدرت و نیروی چهل قهرمان داده می شود.»

امام صادق علیه السلام فرمود:«خداوند ، خوف و ترس را از قلب شیعیان ما برکنده و آن را در قلب دشمنان ما جای می دهد. از این رو هرکدام از آنان برّنده تر از نیزه و پرشهامت تر از شیرند. دشمنان را با سرنیزه ی خویش زخم کاری می زنند و بوسیله ی شمشیر از پای در می آورند و پایمال می سازند.»

منبع: امام مهدی علیه السلام از ولادت تا ظهور ص 769 تا771

مولف: آیت الله فقید سید محمد کاظم قزوینیتاريخ : یکشنبه ٢۳ تیر ۱۳٩٢ | ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()