عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

یکی از راه های ارتباط با برزخ نشینان ، انجام عمل صالح برای آنان است.در حدیث آمده است:

پیامبر اکرم (ص) فرمود:«اعمال هرکسی در روزهای دوشنبه و پنج شنبه به خدا و پیامبران و در روز جمعه به پدران و مادران ارائه می شود. پدر و مادر با دیدن حسنات آنان شاد ، روسفید و خشنود می شوند.»

در این هنگام رسول خدا(ص) فرمود:«بترسید که مبادا باعث ناخشنودی اموات خود شوید.»

در حدیثی دیگر آمده است:

از ابی بصیر از [امام جعفر صادق علیه السلام] نقل می کند، گفت: به او گفتم: همانا ابوالخطاب می گفت: اعمال امت روز پنج شنبه برای پیامبر اکرم (ص) آشکار می شود.

امام صادق علیه السلام فرمود:«این چنین نیست.هر صبح و شام اعمال نیکان بر پیامبر آشکار می شود. پس از فاسقان دوری کنید.پس خداوند می فرماید: پس اعمال نیک انجام دهید که خداوند و مومنین و پیامبر ناظر اعمالتان هستند.»

در حدیث آمده است:«آدمی در هر درجه ای از بهشت جای دارد (در دوران زندگی برزخی) احساس می کند که بر درجه اش افزوده شده است. به پروردگار متعال می گوید: خدایا این افزایش به چه مناسبت است؟ جواب داده می شود: به خاطر استغفاری که فرزندت برای تو انجام داده است.»

امام صادق فرمود:«اعمال(امّت) به رسول خدا(ص) در هر صبحگاهی ارائه می گردد ، چه اعمال نیکوکاران و چه اعمال بدکاران و این است مضمون قول خدای متعال که در قرآنش می خوانیم:در اعمال خود دقت کنید که خدا و رسول او به اعمال شما می نگرند.»

امام صادق علیه السلام به جمعی از یارانش فرمود:«چرا پیامبر را ناراحت می کنید؟»

آنان گفتند:«چگونه آن حضرت را ناراحت می سازیم؟»

امام علیه السلام فرمود:«آیا نمی دانید که اعمال شما به آن حضرت عرضه می شود و هنگامی که معصیت شما را می بیند ناراحت می شود ، پس شما او را ناراحت نکنید ، بلکه خوشحال نمایید.»(کارهای نیک انجام دهید.)

منبع:زندگی برزخی و ارتباط با برزخ نشینان

مولف: سید محمد شفیعی مازندرانی 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مرگ و برزخ و قیامت


تاريخ : چهارشنبه ٦ شهریور ۱۳٩٢ | ٢:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.