یکی از راه های ارتباط با برزخ نشینان ، انجام عمل صالح برای آنان است.در حدیث آمده است:

پیامبر اکرم (ص) فرمود:«اعمال هرکسی در روزهای دوشنبه و پنج شنبه به خدا و پیامبران و در روز جمعه به پدران و مادران ارائه می شود. پدر و مادر با دیدن حسنات آنان شاد ، روسفید و خشنود می شوند.»

در این هنگام رسول خدا(ص) فرمود:«بترسید که مبادا باعث ناخشنودی اموات خود شوید.»

در حدیثی دیگر آمده است:

از ابی بصیر از [امام جعفر صادق علیه السلام] نقل می کند، گفت: به او گفتم: همانا ابوالخطاب می گفت: اعمال امت روز پنج شنبه برای پیامبر اکرم (ص) آشکار می شود.

امام صادق علیه السلام فرمود:«این چنین نیست.هر صبح و شام اعمال نیکان بر پیامبر آشکار می شود. پس از فاسقان دوری کنید.پس خداوند می فرماید: پس اعمال نیک انجام دهید که خداوند و مومنین و پیامبر ناظر اعمالتان هستند.»

در حدیث آمده است:«آدمی در هر درجه ای از بهشت جای دارد (در دوران زندگی برزخی) احساس می کند که بر درجه اش افزوده شده است. به پروردگار متعال می گوید: خدایا این افزایش به چه مناسبت است؟ جواب داده می شود: به خاطر استغفاری که فرزندت برای تو انجام داده است.»

امام صادق فرمود:«اعمال(امّت) به رسول خدا(ص) در هر صبحگاهی ارائه می گردد ، چه اعمال نیکوکاران و چه اعمال بدکاران و این است مضمون قول خدای متعال که در قرآنش می خوانیم:در اعمال خود دقت کنید که خدا و رسول او به اعمال شما می نگرند.»

امام صادق علیه السلام به جمعی از یارانش فرمود:«چرا پیامبر را ناراحت می کنید؟»

آنان گفتند:«چگونه آن حضرت را ناراحت می سازیم؟»

امام علیه السلام فرمود:«آیا نمی دانید که اعمال شما به آن حضرت عرضه می شود و هنگامی که معصیت شما را می بیند ناراحت می شود ، پس شما او را ناراحت نکنید ، بلکه خوشحال نمایید.»(کارهای نیک انجام دهید.)

منبع:زندگی برزخی و ارتباط با برزخ نشینان

مولف: سید محمد شفیعی مازندرانی تاريخ : چهارشنبه ٦ شهریور ۱۳٩٢ | ٢:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()