عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

در تفسیر مجمع البیان در ذیل آیات مربوط به عالم برزخ آمده است که:

وقتی که سه روز از دفن میّت بگذرد، روح او از خداوند اجازه می گیرد تا در قبر به جسد خود سری بزند.هنگامی که به قبر می رود ، می بیند که آب از بینی و دهان و گوش هایش جاری است.

پس گریه اش می گیرد و می گوید:« ای بدن بیچاره ی من!آیا به خاطر داری ایّام زنده بودنت را در دنیا؟این است منزل وحشت و بلا و پوسیده شدن بدن! این است جای غم و پشیمانی! سپس به سوی آسمان می رود و بعد از 5 روز دوباره اجازه می گیرد و برمی گردد.وقتی که به قبر می آید می بیند که چرک و زردآب از مجاری دهان و بینی و گوش هایش روان است. باز هم گریه می کند و می گوید:«ای بدن بیچاره ی من! آیا هیچ در دنیا به فکر اینجا بودی تا چیزی از پیش بفرستی که اینک در اینجا به دردت بخورد؟» سپس دوباره به آسمان می رود و بعد از 7 روز دوباره اجازه می گیرد و برمی گردد و می بیند که خون و چرک مانند سیل از بینی و دهان و گوش هایش جاری است و کرم به آن افتاده است. باز گریه می کند و می گوید:«این منزل جای محنت و بلا و عقرب ها و کرم هاست. آیا هیچ به فکر اینجا بودی؟کجایند آن اقوامت که کوچکترین ناراحتی که پیدا می کردی دور و برت را می گرفتند؟»

امام صادق علیه السلام فرمود:«میان دنیا و آخرت ، هزار عقبه است که آسان ترین آنها مرگ است.»

همچنین آن حضرت به ابوبصیر فرمود:«به یاد آور آن وقتی را که تنها در قبر باشی و چشمهایت از حدقه درآید و بر صورتت بیفتد و بد بند بدنت از هم جدا شود و گوشت های بدنت را کرم ها بخورند و فکر کن که در آن حال هستی و هیچ زاد و توشه ای هم نداری  و از خداوند می خواهی که تو را به دنیا بازگرداند و جبران مافات کنی. حال که اینجا هستی تصور کن که این خواسته ی تو را خداوند اجابت کرده و به دنیا بازگردانده است. پس  تا وقت باقی است جبران کن و کارهایی که مورد رضای خداوند است ، انجام بده و از کارهایی که موجب نارضایتی و غضب خداوند است ، دست بکش.»

منبع:داستانهای عبرت آموز و عجیب از قبرها و قبرستانها ص 16 و 17

مولف:ستار پور ابراهیم گلرودباری


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مرگ و برزخ و قیامت


تاريخ : دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳٩٢ | ۸:٤٤ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.