عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

درباره لشکر سفیانی که به عزم نبرد با حضرت مهدی علیه السلام به طرف مکه معظمه حرکت می کند از رسول خدا چنین نقل می کنند:

«خداوند جبرئیل را می فرستد و به او می فرماید: برو نابودشان کن. پس[جبرئیل] با پای خود به زمین می کوبد و خداوند همه ی آنان را در کام زمین فرو می برد و به جز دو نفر از اهل جهینه کسی از آنها زنده نمی ماند.

مفضل بن عمر از امام صادق علیه السلام در ضمن حدیث طویلی چنین نقل می کند:

«آنگاه که در این موقع که حضرت قائم ارواحنا له الفداء در مسجدالحرام در کنار کعبه تشریف فرما هستند ، مردی که صورتش به عقب برگشته است وارد می شود و در حضور حضرتش می ایستد و عرض می کند: من بشیر هستم و یکی از ملائکه به من امر فرموده است که خدمت شما شرفیاب شوم و به هلاکت لشکر سفیانی شما را بشارت دهم.آری، همه ی آنها در سرزمین بیداء در زمین فرو رفتند.

امام قائم فرمودند:«جریان خودت و برادرت را بیان کن.»

عرض کرد:«من و برادرم در لشکر سفیانی بودیم که شهرها را از دمشق تا زوراء(بغداد) ویران کردیم و نیز شر کوفه را.آنگاه به مدینه آمدیم و این شهر را نیز در هم کوبیدیم و منبر مسجد نبوی را خرد کردیم و مرکب های سواری خود را در روضه ی نبوی بستیم و مرکبهای سواری ما آنجا را آلوده کردند.سپس از مدینه با سپاهی مجهز که بیش از سیصدهزار نفر جمعیت بود به قصد خراب کردن خانه ی خدا یعنی کعبه حرکت کردیم و نیز کشتار مردم مکه در برنامه ی کار ما بود.

چون به سرزمین بیداء رسیدیم، لختی در آنجا توقف کردیم. ناگاه صدایی بلند شد که گفت:« ای سرزمین بیداء! ستمگران را در کام خویش فرو بر و آنها را هلاک کن.»

در این حال زمین شکافته شد و تمام جمعیت را در کام خویش فرو برد. به خدا سوگند جز من و برادرم کس دیگری نماند. نه تنها همه ی افراد بشر(آن گروه) نابود شدند بلکه افسار مرکبی هم نماند. در این موقع فرشته ای نمایان شد و به صورت من و برادرم آنچنان کوبید که صورت ما این گونه که ملاحظه می فرمایید به عقب برگشت و به برادرم دستور داد و فرمود:«ای نذیر! برو و خبر هلاکت لشکریان و نیز خبر ظهور مهدی آل محمد (ص)را به سفیانی که در دمشق است برسان و به او بگو خداوند در سرزمین بیداء تمام سپاهیانت را نابود کرد و آنان در دل زمین فرو رفتند.» و نیز به من فرمود:«ای بشیر! برو به مکه معظمه و خودت را به حضور حضرت مهدی علیه السلام برسان و عرض کن بشارت باد شما را که خداوند لشکر سفیانی را از بین برد و در خدمت آن حضرت توبه کن که او توبه ات را می پذیرد.»

آنگاه حضرت قائم علیه السلام دست مبارکش را به صورت او می کشد و به حالت اول برمی گردد. وی با آن حضرت بیعت می کند و همراه ایشان خواهد بود.

منبع:نشانه های ظهور او ص 76 تا 78

مولف:موحوم حاج شیخ محمد خادمی شیرازی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نشانه های ظهور امام زمان عج


تاريخ : چهارشنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩٢ | ٥:٤٠ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.