درباره لشکر سفیانی که به عزم نبرد با حضرت مهدی علیه السلام به طرف مکه معظمه حرکت می کند از رسول خدا چنین نقل می کنند:

«خداوند جبرئیل را می فرستد و به او می فرماید: برو نابودشان کن. پس[جبرئیل] با پای خود به زمین می کوبد و خداوند همه ی آنان را در کام زمین فرو می برد و به جز دو نفر از اهل جهینه کسی از آنها زنده نمی ماند.

مفضل بن عمر از امام صادق علیه السلام در ضمن حدیث طویلی چنین نقل می کند:

«آنگاه که در این موقع که حضرت قائم ارواحنا له الفداء در مسجدالحرام در کنار کعبه تشریف فرما هستند ، مردی که صورتش به عقب برگشته است وارد می شود و در حضور حضرتش می ایستد و عرض می کند: من بشیر هستم و یکی از ملائکه به من امر فرموده است که خدمت شما شرفیاب شوم و به هلاکت لشکر سفیانی شما را بشارت دهم.آری، همه ی آنها در سرزمین بیداء در زمین فرو رفتند.

امام قائم فرمودند:«جریان خودت و برادرت را بیان کن.»

عرض کرد:«من و برادرم در لشکر سفیانی بودیم که شهرها را از دمشق تا زوراء(بغداد) ویران کردیم و نیز شر کوفه را.آنگاه به مدینه آمدیم و این شهر را نیز در هم کوبیدیم و منبر مسجد نبوی را خرد کردیم و مرکب های سواری خود را در روضه ی نبوی بستیم و مرکبهای سواری ما آنجا را آلوده کردند.سپس از مدینه با سپاهی مجهز که بیش از سیصدهزار نفر جمعیت بود به قصد خراب کردن خانه ی خدا یعنی کعبه حرکت کردیم و نیز کشتار مردم مکه در برنامه ی کار ما بود.

چون به سرزمین بیداء رسیدیم، لختی در آنجا توقف کردیم. ناگاه صدایی بلند شد که گفت:« ای سرزمین بیداء! ستمگران را در کام خویش فرو بر و آنها را هلاک کن.»

در این حال زمین شکافته شد و تمام جمعیت را در کام خویش فرو برد. به خدا سوگند جز من و برادرم کس دیگری نماند. نه تنها همه ی افراد بشر(آن گروه) نابود شدند بلکه افسار مرکبی هم نماند. در این موقع فرشته ای نمایان شد و به صورت من و برادرم آنچنان کوبید که صورت ما این گونه که ملاحظه می فرمایید به عقب برگشت و به برادرم دستور داد و فرمود:«ای نذیر! برو و خبر هلاکت لشکریان و نیز خبر ظهور مهدی آل محمد (ص)را به سفیانی که در دمشق است برسان و به او بگو خداوند در سرزمین بیداء تمام سپاهیانت را نابود کرد و آنان در دل زمین فرو رفتند.» و نیز به من فرمود:«ای بشیر! برو به مکه معظمه و خودت را به حضور حضرت مهدی علیه السلام برسان و عرض کن بشارت باد شما را که خداوند لشکر سفیانی را از بین برد و در خدمت آن حضرت توبه کن که او توبه ات را می پذیرد.»

آنگاه حضرت قائم علیه السلام دست مبارکش را به صورت او می کشد و به حالت اول برمی گردد. وی با آن حضرت بیعت می کند و همراه ایشان خواهد بود.

منبع:نشانه های ظهور او ص 76 تا 78

مولف:موحوم حاج شیخ محمد خادمی شیرازیتاريخ : چهارشنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩٢ | ٥:٤٠ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()