عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

کوفه پس از ظهور حضرت مهدی علیه السلام موقعیت شکوهباری می یابد.چرا که طبق روایات رسیده از امامان معصوم علیهم السلام ، آنجا مرکز حکومت عادلانه و جهانی اسلام و قرآن و پایتخت دولت او خواهد بود.

امیر مومنان علیه السلام ضمن بیانی پیرامون حضرت مهدی علیه السلام فرمود:

«...سپس به کوفه روی می آورد که قرارگاه و منزل اوست. برده ی مسلمانی در بند نمی ماند، جز اینکه او را می خرد و آزاد می سازد و بدهکاری نمی ماند ، مگر اینکه دین او را می دهد و مظلمه ای نمی ماند جز اینکه آن را می پردازد و کشته ای نمی ماند مگر اینکه دیه او را می دهد و...کشته ای نمی ماند جز اینکه دین(قرض) او را پرداخته و خانواده ی او را تامین می کند و همه ی امور را تدبیر و کارها را تنظیم می نماید تا آنجایی که زمین را سرشار از عدل و داد می نماید، همانگونه که به هنگامه ی ظهور او ، از ظلم و جور لبریز است.

آن حضرت و خاندانش در «رحبه» سکونت می کنند ، همان نقطه ای که قرارگاه و مسکن حضرت نوح علیه السلام و سرزمین پاک و پاکیزه بود. و می دانیم که هیچ مردی از خاندان وحی و رسالت ، جز در سرزمین پاک و پاکیزه مسکن برنگزید و جز در سرزمین پاک به شهادت نرسید. و امام مهدی علیه السلام و خاندانش (ع) جانشینان پاکان و برگزیدگان هستند....»

*********

مفضّل به امام صادق علیه السلام گفت:

سرورم!... آیا همه ی مومنین و راستین در عصر ظهور قائم علیه السلام در کوفه خواهند زیست؟

فرمود:«آری!... همه در کوفه یا پیرامون آن خواهند بود و کوفه بها و ارزشی خواهد یافت که هر متر از زمین آن ، از مرز دوهزار درهم خواهد گذشت و مردم با ایمان به هنگامی که قائم علیه السلام وارد شهر کوفه شد و آنجا مرکز حکومت عادلانه ی جهانی او گردید ، دوست می دارند در آنجا باشند و همواره دلهای ایمان آورندگان در آنجاست.»

بخش آخر در پست بعدی انشالله

منبع:امام مهدی از ولادت تا ظهور ص 671 و 672

مولف: آیة الله فقید سید محمد کاظم قزوینی 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نشانه های ظهور امام زمان عج


تاريخ : سه‌شنبه ٢ مهر ۱۳٩٢ | ۸:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.