یکی از امور مسلم و قطعی دینی این است که در هنگام مرگ و لحظه ی جان دادن , همه ی مردم چه مومن و چه کافر,, پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت را زیارت خواهند کرد.

سدیر صیرفی می گوید: به ابی عبدالله(ع) عرض کردم: قربانت شوم آیا مومن از قبض روح خود کراهت دارد؟ فرمود: نه به خدا سوگند هنگامی که فرشته ی مرگ برای قبض روحش می آید بیتابی می کند. فرشته ی مرگ به او می گوید: ای دوست خدا بی تابی مکن. به آن که محمد(ص) را به پیامبری برانگیخت سوگند, من از پدری مهربان نسبت به تو خوشرفتارتر و مهربانترم. چشمانت را باز کن و بنگر.

حضرت فرمود: در این هنگام پیامبر خدا و امیر مومنان و فاطمه و حسن و حسین و امامان معصوم علیهم السلام در نظر او ظاهر می شوند. به او می گوید: این پیامبر خدا و امیرمومنان و فاطمه و حسن و حسین و امامان معصوم و رفیقان تو هستند ؛ او چشمانش را باز کرده و نگاه می کند و ندا کننده ای از جانب خداوند متعال به روح او ندا می دهد: ای نفسی که به محمد و خاندانش اطمینان داری! به سوی پروردگارت بازگرد در حالی که به ولایت آنها راضی و به ثواب هایت خوشنود هستی و در زمره ی بندگان من یعنی محمد و خاندانش در آی و به بهشت من داخل شو. در این هنگام در نزد او چیزی محبوب تر از بیرون آمدن روحش از تن و پیوستن به ندا کننده نیست.

منبع: قبض روح(لحظه ی احتضار و جدایی روح از بدن)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : پنجشنبه ٢٦ امرداد ۱۳٩۱ | ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()