امام حسین علیه السلام:«غافلگیر کردن بنده از جانب خداوند متعال به این شکل است که به او نعمت فراوان دهد و توفیق شکرگذاری را از او بگیرد.»

-گروهی خدا را از روی میل و رغبت (به بهشت) عبادت می کنند که این عبادت تاجران است و گروهی خدا را از روی ترس (از دوزخ) می پرستند و این عبادت بندگان است و گروهی خدا را از روی شکر (و شایستگی پرستش) عبادت می کنند و این عبادت آزادگان است که بهترین عبادت است.

**********

خبر از شهادت امام حسین علیه السلام

در روز عیدی، امام حسن و امام حسین علیهماالسلام خدمت پیامبر اکرم(ص) رسیدند و از آن حضرت درخواست لباس نو کردند. در این هنگام حضرت جبرئیل ، جامه های دوخته شده ی سفیدی را برای آنها آورد. ولی حسنین علیهماالسلام درخواست لباسهای رنگی نمودند.

پس پیامبر اکرم (ص) طشتی را طلب کردند و حضرت جبرئیل در آن آب ریخت تا لباس های آنها را رنگی کنند. حضرت مجتبی علیه السلام درخواست رنگ سبز نمود و حضرت سیدالشهداء علیه السلام درخواست رنگ سرخ نمود.

در این هنگام جبرئیل گریه کرد و به پیامبر اکرم(ص) شهادت آن دو سبط را خبر داد به اینکه امام حسن علیه السلام بوسیله ی زهر شهید می شود و بدن مبارکش سبز می گردد و امام حسین علیه السلام آغشته به خون، شهید می شود.

منابع:زندگانی چهارده معصوم

عجایب و معجزات شگفت انگیزی از امام حسین علیه السلام تاريخ : یکشنبه ۱ دی ۱۳٩٢ | ٤:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()