عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

امام حسین علیه السلام:«غافلگیر کردن بنده از جانب خداوند متعال به این شکل است که به او نعمت فراوان دهد و توفیق شکرگذاری را از او بگیرد.»

-گروهی خدا را از روی میل و رغبت (به بهشت) عبادت می کنند که این عبادت تاجران است و گروهی خدا را از روی ترس (از دوزخ) می پرستند و این عبادت بندگان است و گروهی خدا را از روی شکر (و شایستگی پرستش) عبادت می کنند و این عبادت آزادگان است که بهترین عبادت است.

**********

خبر از شهادت امام حسین علیه السلام

در روز عیدی، امام حسن و امام حسین علیهماالسلام خدمت پیامبر اکرم(ص) رسیدند و از آن حضرت درخواست لباس نو کردند. در این هنگام حضرت جبرئیل ، جامه های دوخته شده ی سفیدی را برای آنها آورد. ولی حسنین علیهماالسلام درخواست لباسهای رنگی نمودند.

پس پیامبر اکرم (ص) طشتی را طلب کردند و حضرت جبرئیل در آن آب ریخت تا لباس های آنها را رنگی کنند. حضرت مجتبی علیه السلام درخواست رنگ سبز نمود و حضرت سیدالشهداء علیه السلام درخواست رنگ سرخ نمود.

در این هنگام جبرئیل گریه کرد و به پیامبر اکرم(ص) شهادت آن دو سبط را خبر داد به اینکه امام حسن علیه السلام بوسیله ی زهر شهید می شود و بدن مبارکش سبز می گردد و امام حسین علیه السلام آغشته به خون، شهید می شود.

منابع:زندگانی چهارده معصوم

عجایب و معجزات شگفت انگیزی از امام حسین علیه السلام 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : یکشنبه ۱ دی ۱۳٩٢ | ٤:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.