عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

حضرت معصومه سلام الله علیها کانون حیا و عصمت و کرامت بود و مراتب عالی علم و عمل را از پدر ، مادر و برادر خویش به ارث برده و بر اثر تعلیمات صحیح و شخصیت فطری که داشت بزودی جوهر ذاتی خود را آشکار نمود.تاریخ اسلام صدها بانوی دانشمند را معرفی می کند که با عمل به دستورات شرع مبین اسلام، توانسته اند نام خود را جاودانه سازند.حضرت معصومه سلام الله علیها گرچه با عمر کوتاه خود نتوانست شعاع عظیم فکری خویش را بطور کامل عرضه کند ولی نام شریفش زینت بخش کتب حدیث است و احادیث متعددی از ایشان نقل گردیده است.

مقام و منزلت این بانوی نمونه که از چهره های کم نظیر زنان جهان اسلام به شمار می رود، پس از حضرت فاطمه سلام الله علیها و حضرت زینب سلام الله علیها از احترامی بس شایسته برخوردار و دارای کراماتی بی شمار است.

از جمله روایاتی که به منزلت و مقام حضرت معصومه سلام الله علیها اشاره می کند، روایتی است که علامه مجلسی در بحارالانوار نقل نموده که امام صادق علیه السلام فرمود:«مکّه حرم خداوند، مدینه حرم رسول الله و کوفه حرم علی علیه السلام و حرم ما اهل بیت شهر قم است که در آن بانویی از فرزندان من دفن می شود بنام فاطمه. پس هرکس او را زیارت کند ، یهشت بر او واجب می شود.»

در مورد ثواب زیارت آن حضرت ، امام رضا علیه السلام فرموده است:«کسی که معصومه(س) را در قم زیارت کند ، مانند آن است که قبر مرا زیارت کرده است.»

منبع:آشنایی با فرزندان و یاران چهارده معصوم علیهم السلام ص 85

مولف:احمد امیری پور


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : دوشنبه ٢۱ بهمن ۱۳٩٢ | ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.