عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

یکی دیگر از معجزات امام زمان علیه السلام این است که از احادیث و روایات و فتاوای علمای اعلام با خبر است و این مطلب از علوم غیب است که اختصاص به انبیاء و امامان شیعه دارد، در این مورد جریان ذیل را بخوانید:

یکی از علمای بزرگ شیعه علامه حلّی است که کتاب(تذکره) یادگار آن بزرگوار است ، از شخص ایشان نقل شده که:« شبی برای زیارت حضرت امام حسین علیه السلام بر دراز گوشی سوار بودم و می رفتم، در میان راه به مردی برخوردم که لباس بادیه نشینان در بر داشت و پیاده می رفت، در بین راه با هم به گفتگو پرداختیم از سخنانی که می گفت دریای مواجی از علم به نظر می رسید، ناچار شدم مسائل مشکل را از وی بپرسم، وقتی به جواب های وافی رسیدم دانستم که حلّال مشکلات است ، چند موضوع که برای خودم از دشوارترین مسائل علمی بود از او پرسیدم همه را برایم روشن کرد و علاوه ی بر اینها در یک مسئله فتوا صادر کرد ولی خلاف آن به نظر می رسید. گفتم:«این فتوی با اصول و قواعد سازگار نیست و بدون دلیل و برهان نمی شود آن را قبول کرد.»

او فرمود:«دلیل بر این نظر حدیثی است در کتاب (تهذیب شیخ طوسی).»

در جواب گفتم:«چنین حدیثی را به یاد ندارم در کتاب تهذیب دیده باشم.»

فرمود:«به کتابی که در خانه ات داری مراجعه کن که در صفحه ی ... و سطر ... خواهی دید.»

در تعجب قرار گرفتم که این از علوم غیب است که می گوید، ولی این کیست که از غیب خبر می دهد ؟ ناگهان ذهنیت پیدا کردم او گوهر تابناکی است که آرزوی دیدار وی را دارم. از حالت عادی خارج شدم و تازیانه از دستم افتاد، به کنایه از وی پرسیدم:«آیا در غیبت کبری ممکن است به دیدار امام زمان علیه السلام شرفیاب شد؟»

آن بزرگوار خم شد و تازیانه را از زمین برداشت و به دست من داد و فرمود:«چرا نمی شود؟، در حالی که دستش اکنون در دست شماست.»

از شدت شوق خودم را به پاهایش افکندم و بیهوش شدم وقتی که به هوش آمدم آن حضرت را ندیدم ، با افسردگی به خانه رسیدم . حدیث را در همان صفحه و سطری که فرموده بود در تهذیب شیخ طوسی دیدم.

منبع:معجزات امام زمان علیه السلام ص102

مولف:محمد مهدی تاج لنگرودی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: کرامات و معجزات


تاريخ : پنجشنبه ٢٤ بهمن ۱۳٩٢ | ٤:٤٤ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.