عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

-هشتم:غیبت از روز ولادت ،سپرده شدن به روح القدس و تربیت شدن در عالم نور و فضای قدس؛ که هیچ جزئی از اجزای آن حضرت به لوث قذارت ، کثافت و معاصی بنی آدم و شیاطین ملوّث نشده، و موانست و مجالست با ملأ اعلی و ارواح قدسیه.

-نهم:عدم معاشرت و مصاحبت با کفّار ، منافقین و فسّاق ، به جهت خوف و تقیّه و مدارات با آنها.همانا از روز ولادت تا کنون ، دست ظالمی به دامانش نرسیده. با کافر و منافقی مصاحبت ننموده و از منازلشان کناره گرفته.

-دهم:نبودن بیعت احدی از جبارین ، در گردن آن حضرت. در اعلام الوری از امام حسن علیه السلام روایت کرده که فرموده: نیست از ما احدی ، مگر آنکه واقع می شود در گردن او بیعتی برای طاغیه ی زمان او، مگر قائمی که نماز می کند روح الله عیسی بن مریم خلف او.

-یازدهم:داشتن در پشت، علامتی مثل علامت پشت مبارک حضرت رسول(ص) ، که آن را ختم نبوت گویند.شاید در آن جناب اشاره به ختم وصایت باشد.

-دوازدهم:اختصاص دادن حق تعالی آن جناب را ، در کتب سماویّه و اخبار معراجیّه ، از سایر اوصیا علیهم السلام، به ذکر او به لقب؛ بلکه به القاب متعدده و نبردن نام شریفش.

ادامه دارد....

منبع:منتهی الآمال ص 511

مولف:ثقة المحدثین مرحوم حاج شیخ عباس قمی(ره)

××× یک نکته: دوستان اگر نظرات رو غیر فعال می کنم چون اینترنتم مشکل داره و سرعت خیلی کمی داره. تا مدتی این طور هست تا انشالله مشکل برطرف بشه. ولی هر روز یا یک روز در میان با  مطلب جدید در خدمت تون هستم ان شالله .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز


تاريخ : یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳٩٢ | ٦:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.