عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

-سیزدهم:ظهور آیات غریبه و علامات سماویّه و ارضیّه ، برای ظهور موفور السّرور آن حضرت، که برای تولد و ظهور هیچ حجتی نشده.بلکه در کافی روایت شده است از جناب صادق علیه السلام که آیات در آیه ی شریفه ی:[زود بنمائیم آنها را، آیات خود را در آفاق و اطراف و در تنهایشان؛ تا روشن شود ایشان را ، که آن حق است.] تفسیر فرمود به آیات و علامات قبل از ظهور آن حضرت و تبیین حق را به ظهور قائم علیه السلام. فرمود:«آن حق است از نزد خداوند عزّ و جلّ ، که می بینند آن را خَلق؛ و لابد است از خروج آن جناب.(یعنی آن جناب حتما ظهور می فرماید). آن آیات و علامات بسیار است؛ بلکه بعضی ذکر کردند که قریب به 400 است.

-چهاردهم:ندای آسمانی به اسم آن جناب ،مقارن ظهور.چنانچه در روایات بسیار وارد شده. علی بن ابراهیم در تفسیر آیه ی شریفه «واستمع یوم یناد المناد من مکان قریب» از حضرت صادق علیه السلام روایت کرده که فرمود:«منادی ندا می کند به اسم قائم و پدرش علیهم السلام. در غیبت نعمانی روایت شده است از جناب باقر علیه السلام که فرمود در خبری:«پس ندا می کند منادی از آسمان به اسم قائم علیه السلام. پس می شنود کسی که در مشرق است و کسی که در مغرب است.نمی ماند خوابیده ای، مگر آنکه بیدار می شود؛ نه ایستاده ای ،مگر آنکه می نشیند؛ و نه نشسته ای، مگر آنکه بر می خیزد از خوفِ آن صدا. » فرمود:«آن صدا از جبرئیل است ، در ماه رمضان ، در شب جمعه ی بیست و سوم.»

بر این مضمون ،اخبار بسیار بلکه متجاوز از حدّ تواتر است.در جمله ای از آنها آن را از محتویات شمردند.

-پانزدهم:افتادن افلاک از سِیر و کُند شدن حرکت آنها. چنانچه روایت کرده شیخ مفید از ابی بصیر از حضرت باقر علیه السلام ، در تفسیری طولانی در سیرو سلوک حضرت قائم علیه السلام ، تا آنکه فرمود:«پس درنگ می کند بر این سلطنت، هفت سال. مقدار هر سالی ، ده سال از این سال های شما. آن گاه احیا می کند خداوند، آنچه را که می خواهد.»

گفتم:«فدای تو شوم! چگونه طول می کشد سالها؟ فرمود:«امر می فرماید خداوند فلک را به درنگ کردن و قلّت حرکت. پس برای این طول می کشد روزها و سالها.»

گفتم:«ایشان می گویند اگر فلک تغییر پیدا کرد ،فاسد می شود(یعنی:عالَم).

فرمود:«این قول زنادقه است. اما مسلمین، پس راهی نیست برای ایشان به این سخن. حال آنکه خداوند ماه را شقّ نمود برای پیغمبر خود (ص) و آفتاب را برگرداند برای یوشع بن نون.  خبر داد به طول روز قیامت؛ و اینکه آن مثل هزار سال است از آنچه شما می شمرید.»

ادامه دارد....

منبع:منتهی الآمال ص 511 و 512

مولف:ثقة المحدثین مرحوم حاج شیخ عباس قمی(ره)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نشانه های ظهور امام زمان عج


تاريخ : شنبه ۱٧ اسفند ۱۳٩٢ | ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.