از مجموعه ی روایات به خوبی استفاده می شود که در همین جنگ است که بنیه ی یهود از هم پاشیده شده و بسیاری از آنها نابود خواهند شد.

بخاری به سندش از رسول خدا(ص) نقل کرده که فرمود:«قیامت برپا نمی شود تا آنکه شما با یهود بجنگید ، در آن هنگام به حدی از آنان کشته خواهد شد که حتی سنگی که یک یهودی در آن پناه گرفته ، می گوید:«ای مسلمان! این یهودی است که در کنار من پناه گرفته،او را به قتل برسان.»

از مجموعه روایات اسلامی استفاده می شود که بعد از معرکه و جنگ و کشته شدن سفیانی ، هیچ یهودی پناهگاهی برای خود نمی یابد، و زمین از شرّ آنان پاک خواهد شد، و تنها دین اسلام است که سرافراز باقی خواهد ماند.

عبدالله بن عمر از پیامبر(ص) نقل می کند که فرمود:«شما با یهود به نبرد خواهید پرداخت و آنان را نابود خواهید کرد، تا جایی که سنگ صدا می زند، ای مسلمان! این یهودی است ، بیا و او را به قتل رسان.»

عبایه اسدی می گوید: امیرالمومنین علی علیه السلام تکیه داده بود و من بالای سر آن حضرت ایستاده بودم.

در این هنگام شنیدم که فرمود:«من در آینده، در مصر منبری روشنی بخش بنیان خواهم نمود و دمشق را ویران خواهم کرد.یهود و نصاری را از سرزمین عرب بیرون خواهم راند، و عرب را با این عصای خود_به طرف حق-سوق خواهم داد.»

عبایه می گوید: من عرض کردم:«یا امیرالمومنین! گویی شما خبر می دهید که بعد از مردن بار دیگر زنده می شوید و این کارها را انجام می دهید!»

فرمود:«هیهات ای عبایه! مقصود من از این سخنان ، این گونه که تو خیال کردی نیست؛ مردی از دودمان من این ها را انجام خواهد داد.»

در حدیث جامعی از امیرالمومنین چنین نقل شده است:«....عرب ها سه بار با یهود می جنگند و در مرحله ی چهارم که خداوند ثبات قدم و ایمان و صداقت آنها را دانست، همای پیروزی بر سرشان سایه می افکند.»

بعد از آن فرمود:«به خدای بزرگ سوگند که یهودیان مانند گوسفند کشته می شوند تا جایی که حتی یک نفر هم در فلسطین باقی نخواهد ماند!»

منبع: با تلخیص از کتاب دوران آخرالزمان-آرماگدون نبرد نهایی در آخر الزمان ص 75 تا 78

مولف:محمد لک علی آبادی تاريخ : سه‌شنبه ٢٠ اسفند ۱۳٩٢ | ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()