عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

-شانزدهم:ظهور مصحف امیرالمومنین علیه السلام که بعد از وفات رسول خدا(ص) جمع نمود بی تغییر و تبدیل. داراست تمام آنچه را که بر سبیل اعجاز بر آن حضرت نازل شده بود.پس از جمع، عرض نمود بر صحابه؛ اعراض بودند.پس آن را مخفی نمود. به حال خود باقی ست، تا آنکه بر دست آن جناب ظاهر شود.خَلق مامور شوند که آن را بخوانند و حفظ نمایند. به جهت اختلافِ ترتیب که با این مصحف موجود دارد که به او مأنوس شدند، حفظ آن از تکالیف مشکله ی مکلّفین خواهد بود.

-هفدهم:سایه انداختن ابر سفید، پیوسته بر سر آن حضرت و ندا کردن منادی در آن ابر ، به نحوی که بشنوند آن را ثقلین و خافقین که: اوست مهدی آل محمد علیهم السلام، پر می کند زمین را از عدل ،چنان که پر شده از جور. این ندا غیر از آن است که در(شماره) چهاردهم گذشت.

-هجدهم:بودن ملائکه و جن در عسکر(لشکر) آن حضرت و ظهور ایشان برای انصار آن حضرت.

-نوزدهم:تصرف نکردن طول روزگار و گردش لیل و نهار و سیر فلک دوّار در بنیه و مزاج و اعضا و قوا و صورت و هیئت آن حضرت، که به این طول عمر که تاکنون هزار و اندی سال از عمر شریفش گذشته و خدای داند که تا ظهور به کجای از سن می رسد؛ چون ظاهر شود در صورت مرد سی یا چهل ساله باشد.چون طویل الأعمار(کسانی که عمر طولانی داشتند) از انبیای گذشته و غیر ایشان نباشد، که یکی هدف تیر پیری «انّ هذا بعلی شیخاً»باشد و دیگری به نوحه گری«اِنّی وهن العظم  منّی واشتعل الرأّس شیباً» از ضعف پیری خویش بنالد.

شیخ صدوق روایت کرده ار ابوالصلت هروی که گفت: گفتم به جناب رضا علیه السلام:«چیست علامت قائم شما، چون خروج نماید؟»

فرمود:«علامتش آن است که در سن پیر باشد و به صورت جوان؛ تا به مرتبه ای که نظر کننده به آن حضرت گمان می برد که در سن چهل سالگی یا کمتر از چهل سالگی ست.»

ادامه دارد....

منبع:منتهی الآمال ص 512

مولف:ثقة المحدثین مرحوم حاج شیخ عباس قمی(ره)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نشانه های ظهور امام زمان عج


تاريخ : پنجشنبه ٢٢ اسفند ۱۳٩٢ | ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.