عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

-بیست و ششم:طول عمر اصحاب و انصار آن حضرت. روایت شده که عمر می کند مرد در ملک آن جناب، تا اینکه متولد می شود برای او هزار پسر.

-بیست و هفتم:رفتن عاهات،بلایا و ضعف از بدن های انصار آن حضرت.

-بیست و هشتم:دادن قوّت چهل مرد به هریک از اعوان و انصار آن حضرت و گردیده شدن دل های ایشان مانند پاره ی آهن، که اگر خواستند، به آن قوّت  کوه را بکَنَند ، خواهند کَند.

-بیست و نهم:استغنای خَلق به نور آن جناب از نور آفتاب و ماه. چنان که روایت شده در تفسیر آیه ی شریفه:«و اشرقت الارض بنور ربّها.» ، آنکه مرّبی زمین ، امام زمان است.(صلّی الله علیه و علی آبائه.)

-سی ام:بودن رأیت رسول خدا  صلّی الله علیه و آله با آن جناب.

-سی و یکم:راست نیامدن زره حضرت رسول صلّی الله علیه و آله ، مگر بر قدّ شریف آن حضرت ؛ و بودن آن بر بدن آن حضرت، همچنان که بر بدن مبارک حضرت رسول صلّی الله علیه و آله بوده.

-سی و دوم:برای آن جناب است ابری مخصوص، که خدای تعالی آن را برای ایشان ذخیره کرده، که در آن است رعد و برق. پس حضرت سوار می شود بر آن ، پس می برد آن حضرت را در راه های هفت آسمان و هفت زمین.

-سی و سوم:برداشته شدن تقیّه و خوف از کفّار ، مشرکین و منافقین؛ و میسّر شدن بندگی کردن خدای تعالی و سلوک در امور دنیا و دین ، حسب نوامیس الهیه و فرامین آسمانیه ،بدون حاجت به دست برداشتن از پاره ای از آنها ، از بیم مخالفین و ارتکاب اعمال ناشایسته مطابق کردار ظالمین.چنانچه خدای تعالی وعده فرموده در کلام خود:

«وعده داد خدای تعالی ، آنان را که ایمان آوردند از شما و کردند کارهای شایسته.هر آینه، البته خلیفه گرداند ایشان را، چنانچه خلیفه گردانید آنان را که بودند پیش از ایشان؛ و هر آینه، البته متمکّن خواهد کرد برای ایشان؛ دین ایشان را ، که پسندید برای ایشان.هر آینه، البته تبدیل خواهد کرد مر ایشان را از پس ترس ایشان، ایمنی که بپرستند مرا و شریک قرار ندهند برای من چیزی را.»

ادامه دارد....

منبع:منتهی الآمال ص 513 و 514

مولف:ثقة المحدثین مرحوم حاج شیخ عباس قمی(ره)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نشانه های ظهور امام زمان عج


تاريخ : شنبه ٩ فروردین ۱۳٩۳ | ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.