-بیست و ششم:طول عمر اصحاب و انصار آن حضرت. روایت شده که عمر می کند مرد در ملک آن جناب، تا اینکه متولد می شود برای او هزار پسر.

-بیست و هفتم:رفتن عاهات،بلایا و ضعف از بدن های انصار آن حضرت.

-بیست و هشتم:دادن قوّت چهل مرد به هریک از اعوان و انصار آن حضرت و گردیده شدن دل های ایشان مانند پاره ی آهن، که اگر خواستند، به آن قوّت  کوه را بکَنَند ، خواهند کَند.

-بیست و نهم:استغنای خَلق به نور آن جناب از نور آفتاب و ماه. چنان که روایت شده در تفسیر آیه ی شریفه:«و اشرقت الارض بنور ربّها.» ، آنکه مرّبی زمین ، امام زمان است.(صلّی الله علیه و علی آبائه.)

-سی ام:بودن رأیت رسول خدا  صلّی الله علیه و آله با آن جناب.

-سی و یکم:راست نیامدن زره حضرت رسول صلّی الله علیه و آله ، مگر بر قدّ شریف آن حضرت ؛ و بودن آن بر بدن آن حضرت، همچنان که بر بدن مبارک حضرت رسول صلّی الله علیه و آله بوده.

-سی و دوم:برای آن جناب است ابری مخصوص، که خدای تعالی آن را برای ایشان ذخیره کرده، که در آن است رعد و برق. پس حضرت سوار می شود بر آن ، پس می برد آن حضرت را در راه های هفت آسمان و هفت زمین.

-سی و سوم:برداشته شدن تقیّه و خوف از کفّار ، مشرکین و منافقین؛ و میسّر شدن بندگی کردن خدای تعالی و سلوک در امور دنیا و دین ، حسب نوامیس الهیه و فرامین آسمانیه ،بدون حاجت به دست برداشتن از پاره ای از آنها ، از بیم مخالفین و ارتکاب اعمال ناشایسته مطابق کردار ظالمین.چنانچه خدای تعالی وعده فرموده در کلام خود:

«وعده داد خدای تعالی ، آنان را که ایمان آوردند از شما و کردند کارهای شایسته.هر آینه، البته خلیفه گرداند ایشان را، چنانچه خلیفه گردانید آنان را که بودند پیش از ایشان؛ و هر آینه، البته متمکّن خواهد کرد برای ایشان؛ دین ایشان را ، که پسندید برای ایشان.هر آینه، البته تبدیل خواهد کرد مر ایشان را از پس ترس ایشان، ایمنی که بپرستند مرا و شریک قرار ندهند برای من چیزی را.»

ادامه دارد....

منبع:منتهی الآمال ص 513 و 514

مولف:ثقة المحدثین مرحوم حاج شیخ عباس قمی(ره)تاريخ : شنبه ٩ فروردین ۱۳٩۳ | ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()