عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

-سی و چهارم:فرو گرفتن سلطنت آن حضرت، تمام زمین را از مشرق تا مغرب، برّ و بحر، معموره و خراب و کوه و دشت. نماند جایی که حُکمش جاری و امرش نافذ نشود.اخبار در این معنی متواتر است:«و له اسلم من فی السموات و الارض طوعا و کرهاً.»

-سی و پنجم:پر شدن تمام روی زمین از عدل و داد؛ چنان که در کمتر خبر الهی یا نبوی ، خاصّی یا عامّی ذکری از حضرت مهدی علیه السلام شده که بشارت و این منقبت برای آن جناب در آن مذکور نباشد.

-سی و ششم:حُکم فرمودن آن حضرت در میان مردم، به علم امامت و نخواستن بیّنه و شاهد از احدی ، مثل حُکم داود و سلیمان علیهما السلام.

-سی و هفتم:آوردن احکام مخصوصه، که تا عهد آن حضرت ظاهر و اجرا نشده بود؛ مثل آنکه پیرِ زانی(پیرِ زناکار) و مانع الزکوة( کسی که زکات نمی دهد)، را می کُشد و میراث دهد برادر را از برادرش در عالَم ذرّ(یعنی: هر دو نفر که در آنجا در میانشان عقد اخوّت بسته شده در اینجا از یکدیگر میراث می برند.)شیخ طبرسی روایت کرده:آن جناب می کُشد مرد بیست ساله را، که علم دین ، احکام و مسائل خود را نیاموخته باشد.

-سی و هشتم:بیرون آمدن تمام مراتب علوم.چنانچه قطب راوندی در خرایج از جناب صادق علیه السلام روایت کرده که فرمود:«علم، بیست و هفت حرف است.پس جمیعِ آنچه پیغمبران آوردند، دو حرف بود. نشناختند مردم تا امروز ، غیر از این دو حرف  را.پس هرگاه خروج کرد قائم ما علیه السلام، بیرون آورد بیست و پنج حرف را.پس پراکنده می کند آنها را در میان مردم، و ضمّ می نماید به آن ، دو حرف دیگر را ، تا آنکه منتشر می فرماید تمام بیست و هفت حرف را.

-سی و نهم:آوردن شمشیرهای سمائی ، برای انصار و اصحاب آن حضرت.

-چهلم:اطاعت حیوانات، انصار آن حضرت را.

ادامه دارد....

منبع:منتهی الآمال ص 514 و 515

مولف:ثقة المحدثین مرحوم حاج شیخ عباس قمی(ره)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نشانه های ظهور امام زمان عج


تاريخ : سه‌شنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩۳ | ۸:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.