عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

-سوم:خروج سفیانی ست از وادی یابس ([یعنی:]بیابانی بی آب و علف که در مابین مکّه و شام است) و آن مردی ست بد صورت و آبله رو و چهارشانه و ازرق چشم و اسم او عثمان بن عنبسه است و از اولاد یزید بن معاویه است و آن ملعون پنج شهر بزرگ را متصرف می شود که دمشق و حمص و فلسطین و اردن و قنَسرین است ، پس از آن لشکر بسیار به اطراف می فرستد و بسیاری از لشکر او به سمت بغداد و کوفه خواهند آمد و قتل و غارت و بی حیایی بسیار در آن صفحات می نمایند و در کوفه و نجف اشرف قتل مردان بسیار واقع شود و بعد از آن یک حصّه از لشکر خود را به جانب شام روانه نماید و یک قسمت از آن را به جانب مدینه ی مطهره و چون به مدینه رسند سه روز قتل عام نمایند و خرابی بسیار وارد آورند و بعد از آن به سمت مکه روانه شوند و لکن به مکه نرسند.

و اما آن حصّه که به جانب شام روند در بین راه لشکر حضرت حجّت الله بر آنها ظفر یابند و تمام آنها را هلاک نمایند و غنایم آنها را بالکلیّه متصرف شوند.و فتنه ی آن ملعون در اطراف بلاد بسیارعظیم شود خصوصاً بالنسبة به دوستان و شیعیان علی بن ابیطالب علیه السلام. حتی آنکه منادی او ندا کند که هرکس سر یک نفر از دوستان علی بن ابیطالب علیه السلام را بیاورد، هزار درهم بگیرد. پس مردم به جهت مال دنیا از حال یکدیگر خبر دهند و همسایه از همسایه خبر دهد که او از دوستان علی بن ابیطالب است.

بالجمله آن قسمت از لشکر که به جانب مکه روند چون به زمین بیداء رسند که مابین مکه و مدینه است ، حق تعالی ملکی را می فرستد  در آن زمین و فریاد می کند:"ای زمین! این ملاعین را به خود فرو بر."پس جمیع آن لشکر که به سیصدهزار می رسند با اسبان و اسلحه به زمین فرو روند مگر دو نفر که با همدیگر برادرند از طایفه ی جُهَنیّه که ملائکه صورت های ایشان را بر می گردانند و به یکی می گویند که بشیر است برو به مکه و بشارت ده حضرت صاحب الأمر علیه السلام را به هلاکت لشکر سفیانی و دیگری را که نذیر است می گویند: برو به شام و به سفیانی خبر ده و بترسان او را.

پس آن دو نفر به جانب مکه و شام روانه گردند ، چون سفیانی این خبر را بشنود از شام به جانب کوفه حرکت کند و در آنجا خرابی بسیار وارد آورد و چون حضرت قائم علیه السلام به کوفه رسد، آن ملعون فرار کند و به شام برگردد، پس حضرت لشکر از عقب او فرستد و او را در صخره ی بیت المقدس به قتل آورند و سر نحس او را بریده و روح پلیدش را وارد جهنم گردانند.

ادامه دارد...

منبع:منتهی الآمال ج2 ص 589 و590

مولف:ثقة المحدثین مرحوم حاج شیخ عباس قمی 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: نشانه های ظهور امام زمان عج


تاريخ : یکشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩۳ | ٩:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.