عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

در خبری از حضرت صادق علیه السلام منقول است که حضرت رسول صلی الله علیه و آله فرمود که در لیلة المعراج چون داخل آسمان اول شدم هر ملکی که مرا دید خندان و خوشحال شد تا آنکه رسیدم به ملکی از ملائکه که عظیم تر از او ملکی ندیدم با هیئتی بسیار منکر و غضب از جبینش ظاهر شد پس آنچه ملائکه ی دیگر از تحیّت و دعا نسبت به من به جا آوردند، او به جا آورد لکن نخندید و خوشحالی که دیگران داشتند او نداشت.

از جبرئیل پرسیدم:«که این کیست که من از دیدن او بسیار ترسان شدم؟»

گفت:«جا دارد که از او بترسی و ما همه از او ترسانیم ؛ این مالک، خازن جهنم است و هرگز نخندیده است و از روزی که حق تعالی او را والی جهنم گردانیده ، تا به حال پیوسته خشم و غضبش بر دشمنان خدا و اهل معصیت زیاده می گردد، و خدا این ملک را خواهد فرمود که انتقام از ایشان بکشد، و اگر با کسی به خنده ملاقات کرده بود، یا بعد از این می کرد، البته بر روی تو می خندید و از دیدن تو اظهار فرح می نمود.»

پس من بر او سلام کردم و ردّ سلام بر من نمود، و مرا بشارت داد، پس من به جبرئیل گفتم-به سبب منزلت و شوکت او در آسمانها که جمیع اهل سموات او را اطاعت نمودند- به مالک بفرما که آتش دوزخ را به من بنمایاند.

جبرئیل گفت:«ای مالک ، به محمد بنما آتش جهنم را.»

پس مالک پرده را برگرفت و دری از درهای جهنم را گشود ناگاه از آن زبانه ای به آسمان بلند شد و ساطع گردید و به خروش آمد که در بیم شدم. پس گفتم ای جبرئیل بگو که پرده را بیندازد. فی الحال مالک امر فرمود آن زبانه را که به جای خود برگردد، پس برگشت.

منبع:منازل الآخره

مولف:مرحوم حاج شیخ عباس قمی (ره)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مرگ و برزخ و قیامت


تاريخ : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳٩۳ | ٥:٠٠ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.