عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

ایام شهادت مولای متقیان، امیر مومنان ، حضرت علی علیه السلام بر آقا امام زمان علیه السلام و همه ی شیعیان و محبّان آن حضرت تسلیت باد.

کلام الهی در وصف امیرالمومنین علی علیه السلام

 1. امام هادی از پدرش از پدرانش از رسول خدا صلی الله علیه و آله نقل کرده که حضرت فرمود:«وقتی که من در شب معراج به آسمانها عروج کردم ، فاصله ی من با خداوند میان دو کمان یا کمتر از آن بود.خداوند آنچه را که باید به من وحی کند، وحی فرمود و بعد هم فرمود:«ای محمد، به علی بن ابیطالب ،امیرمنان از جانب من سلام برسان و بدان که من هیچ کس را قبل از او به این لقب (امیرالمومنین) ملقب نکرده بودم و بعد از این هم ملقب نخواهم کرد.»
 2. ....از رسول خدا صلی الله علیه و آله نقل شده است از خدای تعالی که فرمود:«هرکس به من و به پیامبرم و به ولایت علی ایمان آورد و پیرو علی باشد، من او را داخل بهشت می کنم ، عملش هرچه باشد.»
 3. باز هم حافظ برسی از رسول خدا صلی الله علیه و آله نقل کرده که حضرت به علی علیه السلام فرمود:«ای علی، جبرئیل از جانب خداوند، صاحب همه ی جهان هستی به من مژده داد و گفت:«ای محمد، به برادرت علی مژده بده که من دوستداران او را عذاب نمی دهم و به دشمنان او هم رحم نمی کنم.»
 4. باز هم حافظ برسی از ابن عباس از یک حدیث قدسی از جانب خداوند متعال، نقل کرده که حضرت حق فرمود:«اگر علی نبود ، من بهشت را خلق نمی کردم.»
 5. از امام حسن عسگری علیه السلام نقل کرده اند که حضرت فرمود:«خداوند به محمد صلی الله علیه و آله وحی کرد:«ای محمد! من تو را با دو دسته دوستدار و پیروان موید ساختم:دسته ی اول، دوستدارانی که در پنهانی تو را کمک می کنند و سید آنان ابوطالب می باشد و دسته ی دوم ، کسانی که علناً تو را یاری می نمایند که رئیس و سرور آنها علی بن ابیطالب می باشد.»

 

هشت ویژگی خاص امیرالمومنین علی علیه السلام

پیامبر صلی الله علیه و آله به فاطمه سلام الله علیها فرمود:«آیا خشنود نیستی که تو را همسر کسی گردانیدم که مقدّم ترین همه در قبول اسلام است و علم و آگاهی او از همه بیشتر می باشد ، خداوند به اهل زمین توجه مخصوصی کرد ، در میان آنها پدرت را برگزید و او را پیامبر کرد. و بار دیگر توجه نمود، در میان آنها شوهر تو را برگزید و او را «وصی» قرار داد و به من وحی کرد تا تو را به همسری او درآورم. ای فاطمه! آیا ندانسته ای که خداوند به خاطر تجلیل از مقام تو ، تو را همسر شخصی قرار داد که او بردبارترین و آگاهترین و پیش قدمترین شخص به قبول اسلام است.

فاطمه سلام الله علیها خندان و شادمان شد. سپس پیامبر صلی الله علیه و آله به فاطمه سلام الله علیها فرمود:«علی علیه السلام دارای هشت ویژگی است که احدی از گذشتگان و آیندگان ، از این ویژگی ها را ندارد:

 1. او برادر من در دنیا و آخرت است و هیچ کس دارای این مقام نیست.
 2. تو ای فاطمه! سرور بانوان بهشت ،همسر او هستی.
 3. و دو سبط رحمت، دو سبط من، پسران او هستند.
 4. برادر علی علیه السلام (جعفر طیار) به دوبال آرایش شده و در بهشت همراه فرشتگان به پرواز درآید و هرجا که بخواهد پرواز می کند.
 5. علم گذشتگان و آیندگان، نزد اوست.
 6. او نخستین فردی است که به من ایمان آورد.
 7. او آخرین فردی است که با من هنگام مرگ، دیدار نماید.
 8. او وصی من و وارث همه اوصیاست.

کلامی گهربار از امیرالمومنین علیه السلام

 «مومن، دنیا را با چشم دل می نگرد و به اندازه ی نیازش به دنبال مادیات می رود و سخنان دنیا پرستان او را اغوا نمی کند. گاه می گویند که فلانی ثروتمند شد و پس از مدتی گویند همان کس فقیر شد. حال در وقت فقیری، کسانی که در موقع ثروتمندی از او بهره می جستند غمگین می شوند. آری، وضع آدمی در این دنیا چنین است؛ حال آنکه هنوز روز نا امیدی نرسیده و آدمی می تواند توبه کند و جبران مافات نماید. اما وقتی آدم بمیرد، دیگر امکان توبه وجود ندارد و در آن روز گناهکاران ناامید می شوند.»

علی ماه و محمـــــّـــد آفتاب اســت

شفیع شیعه در یوم الحساب اســت

علی را درک کردن کار ما نیــــســـت

ولایـــــش ترک کردن کار ما نیســــت

علی بعد از نبی بر هرکه مولاســــت

دلش پاک و زلال مانــــند دریـــــاست

علی در قلب مـا نور امـــــــــید است

ازعشقش روی ما،محشرسفیداست

علی بر این مقـــــــام دارد شـــرافت

کـه دارد بر علـــــــی، زهــــــرا ارادت

چگونه گویم این را که علـــی کیست

پس از احمد کسی بِه از علی نیست

در آخر باشـــــد این ختـــــــــم کلامَم

خـــــداوندا رســــــان بر او ســـــلامَم

 

منابع:کلیّات حدیث قدسی

زندگانی چهارده معصوم

سخنان قصار امام علی بن ابیطالب علیه السلام


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : چهارشنبه ٢٥ تیر ۱۳٩۳ | ٤:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.