جابر از امام باقر علیه السلام روایت کرده است:مهدی به هنگام نماز عشاء در مکه ظهور می کند و پرچم ،پیراهن و شمشیر رسول خدا صلی الله علیه و آله و علائم و نور و بیان (ویژه ای) همراه اوست.

بعد از نماز عشاء با صدای بلند فریاد می زند:«ای مردم! شما را به یاد خدا و جایگاه شما در پیشگاه او متذکر می سازم. او حجت(هایش) را استوار نموده و انبیاء را به پیامبری برانگیخته است و کتاب را بر شما نازل کرد(درآن) به شما فرمان می دهد که به او شرک نورزید و به فرمان بری از فرامین او و رسولش مواظبت کنید و آنچه که قرآن آن را زنده می سازد زنده کنید و آنچه را می میراند بمیرانید و یاوران هدایت باشید و پشتیبان تقوا و پارسایی چون که دنیا نزدیکی اش نزدیک است و خبر وداع خود را سر می دهد و من شما را به خداوند و پیامبرش(صلی الله علیه و آله) و عمل به کتاب و میراندن باطل و احیاء سنّت نبوی دعوت می کنم.»

پس 313 نفر به تعداد جنگاوران مسلمان در جنگ بدر در یک جا جمع می شوند و بدون قرار و وعده ی قبلی ،همچون ابر پاییزی ،راهبان شب و شیران روز ،خداوند سرزمین حجاز را به وسیله ی اینان می گشاید و آن عده از بنی هاشم را که در زندان به سر می برند آزاد می کند و پرچم های سیاه به کوفه می رسد و آنجا مستقر می شود و گروهی از لشکریانش را برای بیعت گرفتن از مردم با مهدی به سرتاسر عالم گسیل می دارد. او(مهدی) ظلم و ظالمان را ریشه کن می کند و زمینه ی اجرای فرامینش در کشورهای مختلف فراهم می شود و خداوند قسطنطنیه را توسط او فتح خواهد کرد.

منبع:ملاحم و فتن(فتنه ها و مصیبت ها)

مولف:سید بن طاووس

مترجم:محمدهادی هدایتتاريخ : شنبه ٢٥ امرداد ۱۳٩۳ | ٧:٢٧ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()