عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

شهادت آقا امام جعفر صادق علیه السلام رئیس مذهب شیعه بر آقا حضرت مهدی علیه السلام و همه ی شیعیان و محبان آن حضرت تسلیت باد.

وفات کرد حضرت صادق علیه السلام در ماه شوال سال 148 به سبب انگور زهرآلوده که منصور به آن حضرت خورانیده بود. در وقت شهادت از سن مبارکش65 سال گذشته بود.

نقل شده از مشکاة الانوار داخل شد بر آن حضرت، بعض اصحابش در مرض وفاتش. دید آن حضرت را چندان لاغر و باریک شده که گویا هیچ از آن بزرگوار نمانده جز سر نازنینش. پس آن مرد به گریه در آمد. حضرت فرمود:«برای چه گریه می کنی؟»

گفت:«گریه نکنم ، با آنکه شما را به این حال می بینم؟»

فرمود:«چنین مکن. همانا مومن چنان است که هرچه عارض او شود، خیر اوست. اگر بریده شود اعضای او، برای او خیر است و اگر مالک شود مشرق و مغرب را ، برای او خیر است.»

××××××××××

روایت کرده شیخ طوسی از سالمه ، کنیز حضرت صادق علیه السلام که گفت:بودم نزد حضرت صادق علیه السلام در وقت احتضار که حال اغما پیدا کرد.چون به حال خود آمد فرمود:«بدهید به حسن بن علی بن علی بن الحسین بن علی بن ابیطالب علیه السلام که افطس باشد، هفتاد اشرفی؛ و بدهید به فلان و فلان ؛فلان مقدار.»

من گفتم:عطا می کنی به مردی که حمله کرد بر تو با کارد و می خواست تو را بکشد؟

فرمود:«می خواهی من از آن کسان نباشم که خدا مدح کرده ایشان را به صله کردن رحم.»

پس فرمود:«ای سالمه! به درستی که حق تعالی خلق کرد بهشت را و خوشبو گردانید آن را . بوی آن تا دو هزار سال می رسد. نمی شنود بوی آن را عاقّ والدین و قطع کننده ی رَحِم.»

منبع:منتهی الآمال ج 2 ص 187

مولف:ثقةالمحدثین مرحوم حاج شیخ عباس قمی (ره)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : چهارشنبه ٢٩ امرداد ۱۳٩۳ | ۱:٢٢ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.