عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت میلاد با سعادت آقا حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام خدمت حضرت مهدی علیه السلام و همه ی شیعیان و محبان آن حضرت، از شما دعوت می کنم این ویژه نامه را مطالعه فرمائید.

داستانی از کرامت امام رضا علیه السلام

شهید آیت الله دستغیب در کتاب داستانهای شگفت انگیز خود می نویسد:

مرحوم حاج شیخ محمد جواد بید آبادی نقل کرد که وقتی آن بزرگوار به قصد زیارت حضرت رضا علیه السلام و توقف 40 روز در مشهد مقدس به اتفاق خواهرش از اصفهان حرکت نمود و به مشهد مشرف شدند.

چون 18 روز از مدت توقف در آن مکان شریف گذشت، شب، آن حضرت در عالم واقعه به ایشان امر فرمودند که فردا باید به اصفهان برگردی؛عرض می کند:«مولای من! قصد توقف 40 روزه در جوار حضرت را کرده ام و هنوز 18 روز بیشتر نگذشته است.»

امام علیه السلام فرمود:«چون خواهرت از دوری مادرش دلتنگ است و از ما مراجعتش را به اصفهان خواسته برای خاطر او باید برگردی. آیا نمی دانی که من زوّارم را دوست می دارم.»

چون مرحوم حاجی بیدار می شود ، از خواهرش می پرسد که از حضرت رضا علیه السلام روز گذشته چه خواستی؟

گفت: چون از مفارقت مادرم سخت ناراحت بودم، به آن حضرت شکایت کرده، درخواست مراجعت نمودم.

گفت:خواهرم غمگین مباش؛ حضرت رضا علیه السلام به من دستور دادند که فردا به اصفهان برگردیم. ناراحت نباش.

فضیلت دو رکعت نماز در حریم قدس حضرت رضا علیه السلام

اباصلت هروی گفت:حضرت رضا علیه السلام می فرمود:«من به زودی مظلومانه با سمّ کشته می شوم و قبرم کنار قبر هارون خواهد بود خداوند تربت مرا محلّ رفت و آمد شیعیان و اهل بیتم قرار خواهد داد؛ هرکه مرا در غربتم زیارت کند، بر من واجب خواهد شد که در روز قیامت او را زیارت کنم.

قسم به آن کسی که محمد صلی الله علیه و آله را گرامی داشته و او را از میان جهانیان به نبوت برگزیده است، هرکس در کنار قبرم دو رکعت نماز بگذارد خداوند گناهانش را می آمرزد.

زائران قبر من در روز قیامت گرامی ترین وارد شوندگان بر خدای تعالی هستند هر مومنی که مرا زیارت کند و در راه زیارت قطره ای از آسمان بر صورتش بچکد، خداوند بدنش را بر آتش جهنم حرام می کند.»

*******************************

حضرت رضا علیه السلام فرمود:«هرکه به زیارت من رهسپار شود و عارف به حق من باشد، دعایش مستجاب و گناهانش بخشوده می شود.

هرکه مرا در این بقعه زیارت کند مثل کسی است که رسول الله صلی الله علیه و آله را زیارت کرده باشد. در روز قیامت من و آباء گرامی ام شفیع او خواهیم بود.

بارگاه من باغی از باغ های بهشت و محل رفت و آمد فرشتگان است که مرتباً فوج فوج تا روز قیامت از آسمان نزول می کنند و فوجی دیگر به آسمان صعود می نمایند.»

منبع:53 داستان از کرامات حضرت رضا علیه السلام

مولف:موسی خسروی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: کرامات و معجزات , احادیث و روایات معصومین


تاريخ : یکشنبه ۱٦ شهریور ۱۳٩۳ | ٧:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.