عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

از جمله کارهایی که شیطان این دشمن دیرینه ی انسان سعی و تلاش بسیاری را صرف آن می کند , این است که در وقت احتضار انسان را وادار به کفر کرده و در دینش شک بیاندازد.

امام صادق علیه السلام می فرماید:« هیچ کس نیست که مرگش فرا رسد جز این که ابلیس دسته ای از شیطانها را بر او می گمارد، تا آنگاه که روح از بدنش بیرون می رود او را به کفر وادارند و دردین او شک بیاندازند. اگر محتضر مومن باشد , آنها بر این کار قادر نخواهند بود. پس هرگاه نزد مرده هایتان حاضر شدید«اشهد ان لااله الاالله و اشهد ان محمد رسول الله» را تا آنگاه که می میرند به آنها تلقین نمایید.»

و در روایت دیگری فرموده است:« ملک الموت مردم را در 5 وقت نماز سرکشی می کند. پس آنهایی را که نماز 5گانه را در وقت خود خوانده اند و مواظبت کردند؛ خودش (به هنگام مرگ) کلمه ی شهادتین را به آن شخص محتضر تلقین می کند و شیطان را از او دور می گرداند.»

یک حکایت در این زمینه

نقل است که شخص صالحی از علمای نجف مریض شد وقتی به عیادتش رفتند در حال جان دادن بود. از این رو شهادتین را به او تلقین کردند. گفت: این اول کلام است و محتاج به اثبات؛ در مرحله ی دوم و سوم که به او تلقین نمودند خود را برگردانید. باعث تعجب حاضرین شد. از قضا بعد از چندی بهبودی و سلامتی خود را بازیافت. لذا نزد او آمده و علت اعراض و نگفتن شهادتین را پرسیدند.

گفت: من مبلغ 5 تومان به کسی قرض داده بودم و سند آن را در میان این صندوقچه گذاشتم, هر وقت به من می گفتند شهادتین را بگو می دیدم مرد محاسن سفیدی در کنار صندوقچه ایستاده و می گوید: اگر این کلمه را بگویی سند را بیرون می آورم و آتش می زنم. من برای اینکه سند را آتش نزند کلمه ی شهادتین را به زبان جاری نمی کردم. تا اینکه خداوند به من تفضل نمود و حالم بهتر شد؛ فورا دستور دادم آن سند را پاره کردند که دلم متوجه به آن نباشد تا شیطان به واسطه ی آن سند , مرا از شهادتین مانع گردد.

منبع: قبض روح ص 125 تا127

مولف: علیرضا رجالی تهرانی

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : چهارشنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩۳ | ۱:۱٦ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.