عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

چه چیز امیدوار کننده تر از اینکه صلوات بر محمد و دودمان او، گناهان را از میان ببرد و کاستی ها را بپوشاند و سیاهی کارنامه ی کردار را سپید گرداند؟ این همان چیزی است که ادمی آرزویش را در دل دارد و درباره ی آن در حدیثی از پیامبر صلی الله علیه و آله آمده است:«هرکه از روی دوستی و شوق من، هر روز سه صلوات بفرستد و هر شب نیز، بر خدای عزّوجلّ حق است که در آن شب و روز از گناهان او درگذرد.»

نیز از امیر مومنان علیه السلام روایت شده است که فرمود:«صلوات بر محمد و آل محمد، گناهان را از میان می برد، شدیدتر از آب، آتش را و سلام بر پیامبر و دودمان او از آزاد کردن ده بنده برتر است.»

امام رضا علیه السلام می فرماید:«کسی که نمی تواند چیزی را کفاره ی گناهش سازد، بر محمد و دودمان او بسیار صلوات فرستد، چه، صلوات گناهان را سخت ویران می سازد.»

صلوات همانا از مصادیق رحمت پروردگار است. از معصومان علیه السلام روایت شده است که فرمودند:«هرآینه پروردگار بر خویش واجب ساخته است که اگر مومنی او را 100تکبیر ،تسبیح، تحمید و تهلیل گفت و 100 صلوات فرستاد و سپس گفت:بار خدایا! حور عینی را به همسری من در آور، خداوند، حوری از بهشت را به همسری او درآورد و آن تکبیر، تسبیح، تحمید، تهلیل، و صلوات را مَهر او سازد.»

اللهم صلّ علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم

منبع:برترین ذکر صلوات

مولف:جعفر بیاتی

مترجم:محمد تقدمی صابری


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: احادیث و روایات معصومین


تاريخ : شنبه ۸ آذر ۱۳٩۳ | ۸:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.