چه چیز امیدوار کننده تر از اینکه صلوات بر محمد و دودمان او، گناهان را از میان ببرد و کاستی ها را بپوشاند و سیاهی کارنامه ی کردار را سپید گرداند؟ این همان چیزی است که ادمی آرزویش را در دل دارد و درباره ی آن در حدیثی از پیامبر صلی الله علیه و آله آمده است:«هرکه از روی دوستی و شوق من، هر روز سه صلوات بفرستد و هر شب نیز، بر خدای عزّوجلّ حق است که در آن شب و روز از گناهان او درگذرد.»

نیز از امیر مومنان علیه السلام روایت شده است که فرمود:«صلوات بر محمد و آل محمد، گناهان را از میان می برد، شدیدتر از آب، آتش را و سلام بر پیامبر و دودمان او از آزاد کردن ده بنده برتر است.»

امام رضا علیه السلام می فرماید:«کسی که نمی تواند چیزی را کفاره ی گناهش سازد، بر محمد و دودمان او بسیار صلوات فرستد، چه، صلوات گناهان را سخت ویران می سازد.»

صلوات همانا از مصادیق رحمت پروردگار است. از معصومان علیه السلام روایت شده است که فرمودند:«هرآینه پروردگار بر خویش واجب ساخته است که اگر مومنی او را 100تکبیر ،تسبیح، تحمید و تهلیل گفت و 100 صلوات فرستاد و سپس گفت:بار خدایا! حور عینی را به همسری من در آور، خداوند، حوری از بهشت را به همسری او درآورد و آن تکبیر، تسبیح، تحمید، تهلیل، و صلوات را مَهر او سازد.»

اللهم صلّ علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم

منبع:برترین ذکر صلوات

مولف:جعفر بیاتی

مترجم:محمد تقدمی صابریتاريخ : شنبه ۸ آذر ۱۳٩۳ | ۸:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()