عاشقان حضرت مهدی (عج)

به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

عاشقان حضرت مهدی (عج) به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون

با عرض عذر خواهی از شما بازدید کنندگان محترم به خاطر تاخیر در گذاشتن مطلب در وبلاگ ، دلیل تاخیر رفتن من به کربلای معلی بود . انشالله نصیب همه ی شما بشه وبه این قطعه ی بهشت بروید.

***************************************

ابن عبد ربّه در کتاب عقدالفرید روایت کرده ست که:خدمت علی بن الحسین علیه السلام عرض شد که:«چرا کم است اولاد پدر بزرگوار شما؟»

فرمود:«تعجب است که چگونه مثل من اولادی برای او باشد ، چه آنکه پدرم در هر شبانه روز هزار رکعت نماز می کرد ، پس چه زمان فرصت می کرد که نزد زن ها برود؟»

***************************************

سید شریف زاهد، ابوعبدالله محمد بن علی بن الحسن بن عبدالرحمان علوی حسینی در کتاب تغازی روایت کرده از ابوحازم اعرج که گفت: امام حسن مجتبی علیه السلام تعظیم می کرد امام حسین علیه السلام را گویا آن حضرت بزرگتر است از امام حسن علیه السلام.

از ابن عباس روایت کرده که گفت: سبب آن را پرسیدم از امام حسن علیه السلام؟فرمود که:«از امام حسین علیه السلام هیبت می برم مانند هیبت امیرالمومنین علیه السلام.»

و ابن عباس گفته که:امام حسن علیه السلام با ما در مجلس نشسته بود، هرگاه که امام حسین علیه السلام می آمد در آن مجلس، حالش را تغییر می داد به جهت احترام امام حسین علیه السلام.

منبع:منتهی الآمال ج 1 ص 354

مولف:ثقه المحدثین مرحوم حاج شیخ عباس قمی (ره)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: داستان های حقیقی و پندآموز , احادیث و روایات معصومین


تاريخ : جمعه ٢۸ آذر ۱۳٩۳ | ٦:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : فاطمه | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.