عاشقان حضرت مهدی (عج)
به خوبا سر می زنی مگه بدا دل ندارن.یه سر هم به ما بزن ای خوب خوبا آقاجون
نويسندگان
لینک دوستان

یـمـان تـمـار گـویـد: خـدمـت امـام صادق علیه السلام نشسته بودیم ، به ما فرمود: همانا صـاحـب الامـر را غـیـبـتـى است ، هر که در آنزمان دینش را نگه دارد مانند کسى است که درخت خارقتاد را با دست بتراشد ((3)) سپس فرمود: اینچنین و با اشاره دست مجسم فرمود ـ کـدامـیـک از شـمـا مـیتواند خار آن درخت را بدستش نگهدارد، سپس لختى سربزیر انداخت و بـاز فـرمود: همانا صاحب الامر را غیبتى است ، هر بنده ئى باید از خدا پروا کند، و بدین خود بچسبد.

اصول کافی ج2ص 132 روایت 2

*************************

عـلى بـن جـعـفـر از بـرادرش مـوسـى بـن جـعـفـر عـلیـه السـلام نـقـل کـند که فرمود: هرگاه پنجمین فرزند هفتمین ناپدید شود ((4)) خدا را، خدا را، نـسـبـت بـدیـنـتان مواظب باشید، مبادا کسى شما را از دینتان جدا کند، پسر جان ((5)) نـاچـار صـاحـب الامـر غـیـبـتـى کـنـد که معتقدین بامامت هم از آن برگردند، همانا امر غیبت یک آزمـایـشـى اسـت از جانب خداى عزوجل که خلقش را بوسیله آن بیازماید، اگر پدران و اجداد شـمـا (امـامـان و پـیـغـمبران پیشین ) دینى درست تر از این دین سراغ داشتند، از آن پیروى میکردند (پس اگر دیگران بواسطه طول غیبت امام از دین برگشتند شما ثابت و پا برجا بـاشـیـد) مـن عـرض کـردم : آقـاى مـن ! پـنـجـمین فرزند هفتمین کیست ؟ فرمود. پسر جان ! عـقـل شـمـا از درک آن کـوچکتر و مغز شما از گنجایش آن تنگتر است ولى اگر زنده باشید بدان خواهید رسید.

اصول کافی ج 2 ص 133 روایت 3

منبع:اصول کافی ج2

اثر : ثقه الاسلام کلینی

[ جمعه ۳ بهمن ۱۳٩۳ ] [ ٦:٠٤ ‎ق.ظ ] [ فاطمه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت مهدی علیه السلام صلوات.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. ************************* ************************* *************************